Tiktok Takipçi Satın Al

1200 TL’lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Bu inceleme videomuzda efsane tasarımıyla dikkat çeken ASUS ROG Delta oyuncu kulaklığına yakından bakıyor olacağız.

ASUS ROG ailesinin iddialı oyuncu kulaklıklarından biri olan ROG delta tasarım anlamında büyüleyici olduğunu söyleyebilirim.


Özellikle profesyonel oyunculara hitap eden bu kulaklık pek çok yönden kullanan kişiyi kendinden memnun bırakacak cinsten diyebiliriz.

Bu kulaklığın önemli noktaları elbette ESS 9218 Quad DAC donanımlı ilk oyuncu kulaklığı olması önem arz ediyor. Bu sayede de netlik ve ayrıntı konusunda oyunculara fazlasıyla iyi performans sunan ROG Delta piyasanın en iddialı ve en iyi oyuncu kulaklıklarından biri olmayı başarıyor. Hi-Res 7.1 ses teknolojisini de içerisinde barındırdığını da söyleyelim.

ASUS ROG Delta incelemes

1200 TL'lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Oyunlarda özellikle rakiplerinizin konumunu net bir şekilde kestirebiliyorsunuz. Ayak seslerinin yönünü gibi ince detayları kulaklık sayesinde keşfedebilmek pek hala mümkün.

Tabii bu kulaklığı almak ve kullanmak için kulaklık kadar iyi bir oyuncu olmanız da gerek. O zaman kulaklığın hakkını vermiş olacaksınızdır.

ROG Delta’nın özel alanı elbette FPS oyunları oluyor. Quad-DAC ile 127 Db (Desibellik) ses seviyesine ulaşabilen kulaklık, RGB ışıklandırmasıyla da dikkatleri üzerine topluyor.

Yine farklı RGB ışıklandırma ve efektlerinde ASUS Aura Sync yazılımı sayesinde özelleştirmek mümkün kılınıyor.

Kulaklığın tasarımı diğer oyuncu kulaklıklarından farklı bir tasarım anlayışı içerisinde. Sürücüler D şeklinde tasarlanmış ve 50 milimetrelik büyüklüğünde yer alıyor. Uzun kullanım esnasında kulaklık sanki kulağımda takılı değilmiş gibi o kadar hafif ve kafanıza basınç uygulamıyor.

1200 TL'lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Rahatlık ve konforluk üzerinden beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Elbette yapı olarak her kafa yapısına uyum sağlaması zor olabilir ancak gerçek anlamda hayal kırıklığına uğratmayacağını söyleyebilirim. Ek olarak kutu içerisinden yedek bir çift kulak pedi çıkıyor.

ASUS ROG Delta 387 gram ağırlığa sahip. Diğer rakiplerinden biraz daha ağır olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kulaklık oldukça sağlam yapıda tasarlanmış gerek menteşeler olsun kafa bandı olsun çevresindeki birimler uzun dönem kullanılabilecek cinsten olduğunu söylemek mümkün.

Kulak üniteleri üzerinde sol tarafta RGB ışıklandırmayı kontrol edebileceğiniz bir düğe ve ayrıca ses ayarlarını yapabileceğiniz kontrol birimi de mevcut.

ASUS ROG Delta neler sunuyor?

1200 TL'lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Kullanmadığınız durumlarda yerinden çıkarabileceğiniz jack uçlu bir mikrofon bulunuyor. Kulaklığı PC’ye bağlayacağınız gibi konsol ve mobil cihazlarla da kullanabiliyorsunuz. Klasik USB yerin yanı sıra USB Type C bulunuyor, ek olarak kutudan USB-A dönüştürücüsü çıkıyor.

1200 TL'lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

1.5 metrelik USB Type C kablosu bulunuyor. USB-A dönüştücüsü ile takıldığı zaman ortalama 2 metre kablo uzunluğuna sahip oluyor. Müzik dinleyenler içinde bire bir kulaklık olduğunu söyleyelim. 7.1 ses teknolojisini müzik dinlerkende de fark etmek mümkün. Müzik dinlerken sanki müziğin içerisindeymişçesine bir performans sunuyor.

Sonuç olarak ASUS ROG Delta, özellikle profesyonel oyun severler tarafından tercih edilecek bir oyuncu kulaklığı oluyor. Yine özellikle FPS oyunlarına gönül verenlerin seveceği bir model olacağının da altını çizelim. Ses performansının yanı sıra RGB ışıklandırmalarıyla bir hayli çekici duran kulaklık, yapı itibariyle de başına uyanlar tarafından çokça rahat bulunacak ve sevilecek. Ancak D-Shaped yani D şeklindeki kulak sürücülerinin herkese uygun olmadığını bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

ASUS ROG Delta’nın fiyatı ise ortalama 1200 TL bandında. Bu anlamda pahalı bir kulaklık olduğu da söyleyelim.

1200 TL'lik Canavar! ASUS ROG Delta Profesyonel Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu