Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix 550W Gold Güç Kaynağını Duyurdu

550 watt gücündeki modelde üst düzey bileşenler, 10 yıl garanti, sessiz performans ve kişiselleştirilebilir bir dış görünüm bulunuyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix 550W Gold güç kaynağını duyurdu. Yeni model, serideki diğer 750 W ve 650 W modellerde olduğu gibi bu model de ROG’ye özel soğutma teknolojisi ile üst düzey bileşenleri bir araya getirerek çok çekirdekli işlemciler ve en yeni ekran kartlarına son derece sessiz bir şekilde güç veriyor.

ROG Soğutma Blokları ve Eksen Teknolojisiyle Soğutma


Düşük gürültü seviyesi, üst düzey oyun sistemleri için çok önemli bir özellik. ROG Strix serisi güç kaynakları ROG Thor serisinde kullanılan soğutma bloklarından yararlanıyor. Kütle ve yüzey alanının dikkatle dengelendiği bu soğutma bloğu, eksen teknolojili fanların çalışmasına gerek kalmadan önce bile büyük miktarda güç iletilmesini sağlıyor. Üst seviye ROG Strix ekran kartlarında kullanılan tasarımı temel alan Eksen Teknolojili fanlarda daha küçük bir yuva bulunuyor. Daha uzun tasarlanan kanatlar ise havayı aşağıya yönlendirerek statik basıncı artıran bir bariyer halkasına bağlı. Dayanıklılık büyük önem taşıdığından pervane çift rulmanlı bir tabana monte ediliyor. Bu tasarım, kaymalı yataklı modellere göre iki kat daha uzun ömür sağlıyor. ROG soğutma bloklarının da eklenmesiyle son derece verimli hale gelen soğutma sisteminde fanların düşük hızda çalışması yeterli oluyor. Bu da gürültü seviyesini en aza indiriyor.

Üst Düzey Bileşenler

Japon üretimi kapasitörler ve düşük RDS (açık) MOSFET’ler, 10 yıllık garanti için temel oluşturuyor. Strix güç kaynakları bu sayede 80 PLUS® Gold sertifikasını da taşıyor. Sonuç olarak, en yoğun oyunlara dayanabilecek, son derece sessiz ve verimli bir güç kaynağı ortaya çıkıyor.

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix 550W Gold Güç Kaynağını Duyurdu

Kişiselleştirilebilen Dış Görünüm

ROG Strix serisi güç kaynakları tamamen modüler bir yapıya sahip. Ürünle birlikte gelen eksiksiz kablolar en yeni donanımlara uyum sağlıyor. 24 pimli güç kablosu, iki adet 6+2 pimli PCIe® ve iki adet 8 pimli EPS 12 V güç kabloları dalgalanmayı azaltarak yoğun anlarda kararlılık sağlayan kapasitörlerle birlikte geliyor. Sistemini kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar, ürünle birlikte gelen CableMod %20 indirim kuponundan da faydalanabiliyor. Böylece özel üretim kablo malzemelerine, farklı uzunlukta ve renkte kablolara da erişebiliyorlar.

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix 550W Gold Güç Kaynağını Duyurdu

Kullanışlı manyetik logo ve güç kaynağının dış kenarlarına uygulanabilen desenlerle ürünü daha da kişiselleştirmek mümkün. Başta kırmızı olan pençe deseni, Aura Sync RGB aydınlatma kullanılan bir ROG Strix sistemi için ideal bir arka plan oluşturabiliyor. Sistemine daha gizemli bir hava katmak isteyenler için de bu deseni daha sade renge dönüştürebiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model Adı

RSSS05-550G1 – (ROG-STRIX-550G)

Intel Özellikleri

ATX 12 V

Verimlilik

80 PLUS® Gold

Koruma Özellikleri

OPP/OVP/SCP/OCP/OTP

Tehlikeli maddeler

ROHS

AC giriş aralığı

100-240 V AC

Termal özellikler

ROG Termal Çözümü

DC çıkış voltajı

+3,3 V

+5 V

+12 V

-12 V

+5 Vsb

Maksimum Yük

20 A

20 A

45 A

0,3 A

3 A

Toplam Yük

100 W

540 W

3,6 W

15 W

Toplam çıkış

550 W

Bağlantılar

MB 24/20 pim x 1

CPU 4+4 pim x 2

PCIe® 6+2 pim x 2

SATA x 8

Çevre birimi x 3

Paket İçeriği

Güç Kablosu x 1

Anakart güç kablosu x 1

CPU Kablosu 1000 mm x 2

PCIe® Kablosu x 2

SATA Kablosu x 2

Çevre birimi x 1

*Anakart / CPU/  PCIe® kablolarının ortasında kapasitör bulunur.

Join the ROG sembolü x 2

ROG logolu magnet x 1

ROG etiketi x 3

Boyutlar

Kart

160 x 150 x 86 mm

Kutu

310 x 180 x 115 mm

Ağırlık

Tek Kart

1,73 kg

Ürün Ağırlığı

(ambalaj ile)

3,12 kg

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu