Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS Mobil İş İstasyonu ExpertBook B6 Flip’i Tanıttı

ASUS, NVIDIA RTX A2000 grafik kartıyla desteklenen, özellikle mimarlık, mühendislik ve inşaat şirketleri (AEC endüstrisi) için ciddi performans, kolaylık özelleştirme avantajları sunan dünyanın ilk ekran kalemli ve dönüştürülebilir mobil iş istasyonu ExpertBook B6 Flip’i (B6602F) tanıttı.


Bugünün teknolojilerini yarın için yeniden tasarlayan dünyanın lider bilgisayar üreticilerinden ASUS, ilk Expert serisi dönüştürülebilir mobil iş istasyonu ExpertBook B6 Flip’i (B6602F) kurumların kullanımına sundu. B6 Flip, mimarlar, mühendisler ve ürün tasarımcıları gibi kullanıcıların ve profesyonellerin ihtiyaç duyduğu performansı sunan üst düzey bir mobil iş istasyonu olarak tasarlandı. Kapsamlı şirket içi testlerden geçen ExpertBook B6 Flip, 3ds Max®, MicroStation® ve Vectorworks® dahil olmak üzere dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinin profesyonel uygulamalarıyla çalışmak üzere ISV tarafından onaylı olmasıyla dikkat çekiyor.

Üstün donanım gücü

“İstenmeyen gürültü yaratıcılığın düşmanıdır” diyen ASUS, en yüksek performansı sunması için ExpertBook B6 Flip’i serin tutup, gürültünün de önüne geçecek şekilde tasarladı. Cihaz, termal tasarımı sayesinde, 135 watt güçte (55 W CPU ve 80 W GPU) serin, sessiz ve yüksek performansta rahatça çalışma imkanı sunuyor. ExpertBook B6 Flip, en yeni 12. Nesil Intel Core i9 HX işlemci, NVIDIA® RTX® A2000 profesyonel grafik kartı, 128 GB’a kadar çift kanallı DDR5-4800MHz bellek desteği ve 4 TB’a kadar geniş depolama hacmi ile bilgi işlem gücünü en üst düzeye çıkarıyor.

Ayrıca Flip B6 kullanıcıları, NVIDIA Max-P Dynamic Boost’un desteğiyle performansı daha da ileri taşıma imkanına sahipler. Olağanüstü mühendislik başarısı, standart modda 40 dBA’nın altında her şeyi sessiz tutarken, optimum soğutma performansı sağlamak için üç ısı borusu ve yedi akıllı sensöre sahip çift 98 kanatlı fanlar kullanıyor. Böylece kullanıcıların dikkatinin dağılmamasını ve görevine tam konsantre olmalarını sağlıyor.

ASUS Mobil İş İstasyonu ExpertBook B6 Flip'i Tanıttı

Üretkenliği artıran detaylar

ExpertBook B6 Flip’in diğer can alıcı özelliği de inanılmaz derecede çok yönlü olması. 500 nit’e kadar parlaklığa sahip döndürülebilir 16 inç ekranı, her yerde ve birçok farklı şekilde çalışma esnekliğini sağlayarak tasarımcıların, mühendislerin ve tüm yaratıcı işle uğraşanların üretkenliğini artırmalarına destek oluyor.

Bir dizüstü iş bilgisayarı tüm iş yüklerinin üstesinden gelebilmek için maksimum bağlantı seçeneklerine ihtiyaç duyar. ExpertBook B6 Flip, kolay veri aktarımı ve çok yönlü çevresel bağlantılar için kapsamlı bir bağlantı noktası seti sunuyor. Gelişmiş güvenlik için de ikincil kimlik kontrolü olarak kullanılmak üzere yerleşik bir akıllı kart okuyucusunu içeriyor. MicroSD yuvası, içerik oluşturucuların her an her yerde yüksek boyutlu görüntüleri ve videoları çekmesini, düzenlemesini ve işlemesini kolaylaştırıyor. Ayrıca cihaz, DisplayPort® 1.4’lü iki ultra çok yönlü Thunderbolt™ 4 bağlantı noktasının yanı sıra iki USB 3.2 Tip-A bağlantı noktası ve profesyonel düzeyde 2.5 Gbps Ethernet bağlantı noktasına sahip.

Yaratıcı meslekler düşünüldü

ExpertBook B6 Flip, kullanıcılarına animasyonlar veya 3D modeller oluşturma veya grafik tasarımı gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için NVIDIA Ampere™ mimarisinden yararlanan profesyonel düzeyde NVIDIA RTX A2000 grafikleriyle donatıldı. Ampere, seyreklik desteğine sahip yeni ışın izleme ve Tensör çekirdekleri, DLSS 2.0 AI süper çözünürlük teknolojisi ve büyük ölçüde iyileştirilmiş performans sunan akışlı çoklu işlemcilere sahip. Olağanüstü ekran kartı, en gerçekçi ışın izlemeli grafikleri, son teknoloji ürünü yeni özellikleri sunarken yapay zekanın da gücünden yararlanıyor. ExpertBook Flip B6 ayrıca 4096’ya kadar basınç seviyesini destekleyen ve desteklenen herhangi bir uygulamada yazma, çizim ve açıklama eklemelerine olanak tanıyan, isteğe bağlı MPP 2.0 uyumlu bir kaleme de sahip.

Kurumsal düzeyde güvenlik

ExpertBook B6 Flip’in çok katmanlı güvenliğe sahip olması özellikle finansal ve devlet ortamlarında kullanım için ideal hale getiriyor. Üstün güvenlik özelliklerine, verilere yetkisiz veri erişimini önlemek için kendi kendini şifreleyen TCG Opal SSD sürücüleri desteği ve kimlik doğrulama bilgilerini güvenli bir şekilde depolamak için TPM 2.0 yongası da dahil. Flip B6, Windows Hello ile kolay ve güvenli oturum açma için bir IR kamera özelliği de taşıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu