Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Intel Xeon E-2300 Tabanlı Sunucularını Duyurdu

RS300-E11 ve P12R sunucu sistemleri ve sınır bulut bilişime yönelik sunucu anakartları, uzaktan yönetim için ASMB10-iKVM ile ASPEED 2600 yonga setini sunuyor.


ASUS, gücünü Intel Xeon E-2300 işlemcilerden alan yeni sunucu ve sunucu anakartı serilerini duyurdu. Sekiz adede kadar işlemciye destek veren bu işlemciler üstün performans sunmalarının yanı sıra yerleşik PCIe® 4.0 ve 3200 MT/s bellek hızına ve gelişmiş güvenlik için Intel Software Guard Extensions teknolojisine sahip. ASUS sunucu ürünleri, güncellenen BMC modülüne sahip ASPEED 2600 yonga setiyle gelişmiş yönetim ve güvenlik özellikleri sunuyor.

IPMI 2.0 uyumlu BMC modülü, aygıt yazılımı güvenilirliği için güven kaynağı (Root of Trust) çözümü olarak Intel Platform Firmware Resilience (Intel PFR) özelliğine yer veriyor. Sunucu ve iş istasyonu kategorilerinde lider bir marka olan ASUS, Standard Performance Evaluation Corporation’ın (SPEC) gerçek kullanıcı uygulamalarını baz alan iş yükü testlerinde 854’ten fazla rekorun sahibi.

Gücünü Intel Xeon E-2300 işlemcilerden alıyor

ASUS RS300-E11 sunucu sistemi ve P12R serisi sunucu anakartları güçlerini Intel C256 veya C252 yonga setlerinden alıyor. Performans ve maliyet dengesini başarıyla kuran bu modeller küçük ve orta ölçekli işletmelerde depolama, e-posta veya ağ geçidi sunucuları için ideal birer çözüm sunuyor. Yeni modeller en yeni bant dışı ASUS ASMB10-iKVM sunucu yönetimi çözümü ve ASUS Control Center IT yönetim yazılımı ile her ölçekte uzaktan çalışma için gelişmiş özelliklerle donatılmış olarak geliyor.

ASUS, Intel Xeon E-2300 Tabanlı Sunucularını Duyurdu

RS300-E11-RS4 ve RS300-E11-PS4 sunucuları KOBİ’ler, uzak ofisler ve sınır bilişim izleme servislerindeki bazı kritik uygulamalar için ideal. Yeni modeller çoğu kurumsal IT altyapısıyla da kolayca entegre olabiliyor. Bu sayede, sistem taşıma işleminden endişe etmeye gerek kalmıyor. RS300-E11 güncel işletim sistemi uyumluluğu için Microsoft Server 2022 sertifikalı olacak. Ayrıca RS300-E11 sunucuları sanallaştırma için VMware, Red Hat ve Ubuntu desteği sunacak. Ayrıca Linux işletim sistemi de desteklenecek. Her sunucuda dört adet DIMM yuvası ve iki adet PCIe 4.0 yuvası bulunuyor. Dört adet 3,5 inç veya 2,5 inç depolama sürücüsüne destek veren ürünlerde bir adet M.2 yuvası, iki adet Ethernet girişi ve farklı güç kaynakları yer alıyor.

P12R-M, P12R-E ve P12R-I sunucu anakartları microATX, ATX ve Mini-ITX biçimlerinde kullanıma sunuluyor. Termal verimlilik için optimize edilen modellerde çift 10 Gbps veya 1 Gbps Ethernet, farklı depolama sürücüleriyle uyum ve USB 3.2 bağlantısı gibi özellikler de bulunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu