Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, En Hızlı 1P ve 2P Sunucu Performansında 246 Adet Dünya Rekoru Kırdı!

Rekorlar kıran yapılandırılabilir sunucu serisi, kusursuz ölçeklendirme ve yoğun işlem yükleri için tasarlandı.

Lider sunucu sistemleri, sunucu anakartları, iş istasyonları ve iş istasyonu anakartları sağlayıcısı ASUS, aralarında GPGPU (grafik işlemcilerle genel amaçlı işlem) ve çok düğümlü modellerin de yer aldığı raf tipi sunucularının 246 adet dünya rekoruna sahip olduğunu duyurdu. Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC) tarafından yapılan yoğun işlem performansı testlerinde, ASUS’un çift işlemcili (2P) ESC8000 G4 ve RS720Q-E9 sunucu modelleri yoğun işlem gücü gerektiren uygulamalarda en yüksek sonuçları elde ederken, tek işlemcili (1P) ASUS RS300-E10 sunucu ise 70 yeni performans rekoru kırdı. Rekorlar kıran, yapılandırılabilir yeni ASUS sunucuların her biri ölçeklendirmeye son derece uygun bir şekilde tasarlandı. Sunucuların tümü altyapı sanallaştırma, veri analizi, yapay zeka eğitim işleri ve genel işlem uygulamalarında kusursuz çalışıyor.


ASUS, En Hızlı 1P ve 2P Sunucu Performansında 246 Adet Dünya Rekoru Kırdı!

ASUS GPGPU sunucusu ESC8000 G4 performans alanında dünyanın en iyisi oldu

4U GPGPU serisinden bir 2P sunucu olan ESC8000 G4, yapay zeka eğitimi, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC), içerik üretimi, görüntü işleme, oyunlar, VR, AR ve profesyonel sanallaştırma uygulamaları için çift katlı sekiz adet ekran kartına destek verebiliyor. Patentli uyarlanabilir topoloji tasarımı sayesinde, ASMB9-iKVM üzerinden tek veya çift köklü topolojiler arasında geçiş yapma imkanı sunan bu sunucu yapay zeka öğrenimi veya yüksek performanslı bilgi işlem ortamları için ideal bir çözüm sunuyor. ESC8000 G4, SPEC CPU® 2017’nun yoğun işlem gücü gerektiren uygulamalara yönelik SPECint 2017 rate ve SPECfp 2017 test paketlerinde 64 adet dünya rekorunu elinde tutuyor.

2U4N biçimindeki yüksek yoğunluklu bir 2P sunucu olan RS720Q-E9 ise SPEC CPU® 2017’nun yoğun işlem gücü gerektiren uygulamalara yönelik SPECint 2017 rate ve SPECfp 2017 test paketlerinde 97 rekorun sahibi. RS720Q-E9; veri merkezi ve özel bulut uygulamaları gibi yoğun işlem gücü gerektiren ortamlar için tasarlandı. İki ila sekiz işlemciye (işlemci başına 28 çekirdek) destek veren bu sunucu, 48 DIMM ile 6 TB’a kadar belleğe sahip olabiliyor.

Dünya rekoru kıran 2P performans sonuçlarına sahip tüm ASUS sunucuları, 1. ve 2. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemcilerden yararlanıyor.

ASUS sunucular performans testlerinde 246 adet dünya rekoru kırdı

Sunucu sektöründe 23 yıldan fazla tecrübesi bulunan ASUS; sunucu donanımı tasarımı, yazılım/donanım entegrasyonu, çeşitli uygulamalarda performans ayarı ve optimizasyon alanlarında uzman bir mühendis ekibine sahip. Bu yeni ASUS sunucuların rekor kıran performansı, ASUS’un en yüksek kalitede çözümler sunmak için sistem optimizasyonu ve performans ayarlarına verdiği önemi vurguluyor. 1 Ağustos 2019 itibarıyla ASUS sunucuları, 246 adet performans testi rekorunu elinde tutuyor.

ASUS 1P sunucu, 70 adet performans rekoru kırdı

1U biçiminde bir 1P sunucu olan ve dört adede kadar Ethernet LAN bağlantısına, depolama genişletme seçeneklerine, ASUS’a özgü Performance Boost teknolojisine sahip RS300-E10, SPEC CPU® 2017’nin SPECint 2017 ve SPECfp 2017 test paketlerinde 70 adet dünya rekoru kırdı. RS300-E10’nun kalbindeki Intel® Xeon® E işlemci, bir önceki nesilden 1,36 kat daha yüksek performans sergiliyor. İki ek çekirdek ve daha yüksek tek çekirdek turbo frekansı sayesinde, daha önceki 4 çekirdekli iş istasyonu işlemcilerine kıyasla performans artışı elde ediliyor. RS300-E10’un fazla derin olmayan kasa tasarımı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için alandan tasarruf sağlayan harika bir çözüm sunuyor. Intel® Xeon® E işlemci ailesine yer veren model; dosya sunucuları, müşteri hizmetleri sunucuları, ağ geçitleri ve diğer belirli uygulamalar için sağlam işlem gücü sağlıyor.

Performance Boost ayar teknolojisi

ASUS sunucular özel Performance Boost teknolojisi sayesinde iş yüküne göre ayarlanarak en yüksek sunucu performansına ve esnekliğe ulaşabiliyor. İşlemci frekansını ve güç artışını en yüksek seviyeye getiren bu teknoloji bu yolla iş yükü çıkışını da artırıyor. Finansal hizmetler veya veri merkezi operasyonları gibi zamanın önemli olduğu uygulamalar için ideal bir çözüm sunuyor. Müşteriler BIOS’ta belirli iş yükleri için önceden ayarlanmış sunucu profillerini kullanarak genel performansı artırabiliyor ve sunucu yapılandırma süresini kısaltabiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu