Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Dolby Vision Destekli İlk Monitörlerini Duyurdu

ASUS, beyaz perde ve post prodüksiyon, üç boyutlu tasarım, fotoğrafçılık ve grafik tasarımı üzerine çalışanlara yönelik PA32UCX ve PQ22UC profesyonel ekran modellerini duyurdu.

ASUS, NAB (National Association of Broadcasters – Ulusal Yayıncılar Derneği) Show 2019’daki standında monitörler, mini PC’ler, iş istasyonları ve dizüstü bilgisayarlardan oluşan ürün serilerini sergilemeye başladı. Sergilenen ürünler video prodüksiyonu, üç boyutlu tasarım, görüntü işleme, fotoğrafçılık ve grafik tasarım ile ilgilenen profesyonellere birinci derslik içerik üretme deneyimi sunuyor. Sergilenen ürünler arasında yer alan ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC, dünyanın Dolby Vision destekli ilk monitörleri olma unvanına da sahip olmasıyla göze çarpıyor.

Dünyanın Dolby Vision destekli ilk bilgisayar monitörleri olan ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC’yi tanıtmaktan gurur ve heyecan duyduklarını belirten ASUS İkinci Başkan desteksı Vincent Chiou, “Renk doğruluğunun günümüzde ustalaşmış tasarımcılar ve talepkar kullanıcılar için önemli bulunduğunu biliyoruz. Yeni ProArt serimiz her iki kullanıcı grubunu da memnun etmenin yanında beklentilerinin çok üzerinde bir tecrübe sunacak.” dedi.


Eğlence deneyimini son derece canlı görüntü kalitesiyle zenginleştiren Dolby Vision; olağanüstü parlak, yüksek kontrastlı ve gerçekçi renklere ve ayrıntılara haiz görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Standart görüntülere kıyasla 40 kat daha parlak detaylar ve 10 kat daha koyu siyahlar sunan teknoloji, daha önce görülmeyen renkleri göz önüne seriyor.

ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC modellerinin Dolby Vision desteği sunan ilk monitörler olduğunu ve bu ürünler sayesinde profesyonel kullanıcıların ve tüketicilerin Dolby Vision deneyimini rahatlıkla yaşayabileceklerini belirten Dolby Laboratories Görüntüleme İş Biriminden görevli Başkan desteksı Taeho Oh “elde edilmiş görüntüler o kadar gerçekçi ki kullanıcılar pencereden dışarı bakıyormuş şeklinde hissedecek. ASUS ProArt monitörlerin Dolby Vision’ın sahip olduğu avantajları tüm dünyada kullanıcılarla tanıştırması için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

ASUS, Dolby Vision Destekli İlk Monitörlerini Duyurdu

ASUS ProArt PA32UCX

Dünyanın 1200 nit maksimum parlaklık ve mini LED arka ışıklandırmaya haiz ilk 32 inç 4K UHD HDR ekranü olan ASUS ProArt PA32UCX; 1000’den fazla ışık kısma bölgesinin yanı sıra Dolby Vision, HLG ve HDR-10’un da dahil olduğu çok sayıda HDR biçimine verdiği destek sayesinde en koyu siyahlar ve en parlak beyazları oluşturup çok daha ayrıntılı görüntüler sunabiliyor. Gerçek 10-bit renk ve DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 ve Adobe RGB renk gamlarını destekleyen quantum-dot teknolojisine haiz PA32UCX; iki adet Thunderbolt™ 3, DisplayPort ve üç HDMI 2.0 bağlantı noktasıyla stüdyo işlerine yönelik zengin seçenekler sunuyor.

ASUS ProArt PQ22UC

4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüklü ve 21,6 inç boyutundaki ASUS ProArt PQ22UC OLED taşınabilir ekran; Dolby Vision, HLG ve HDR-10 biçimlerinde birçok HDR teknolojisine destek veriyor. Olağanüstü kontrast ve detaylı görüntülerle beraber doğru renk üretimi için tasarlanan ürün; fotoğrafçılar, video editörleri ve renk doğruluğunun tehlikeli sonuç önem taşıdığı işlerle uğraşan profesyonel içerik üreticilerin ofis dışındayken bile istedikleri şekilde çalışmasına olanak tanıyor. Micro HDMI ve çift USB-C™ girişinin yanı sıra kolayca çıkabilen standa ve akıllı bir kılıfa sahip olan ProArt PQ22UC, kompakt ve taşınabilir tasarımıyla profesyonellerin istedikleri yerde çalışmasını yada görüntü kalitesinden ödün vermeden çalışmalarını müşterilerine göstermesini sağlıyor.

Kendini aydınlatan milyarlarca bağlarımsız ve saf RGB piksele sahip gelişmiş OLED panele ve olağanüstü 1.000.000:1 kontrast oranına sahip olan ProArt PQ22UC, %99 DCI-P3 renk gamı kapsama oranıyla koyu siyahlar ve doğru tonda gerçekçi görüntüler oluşturuyor. 204 ppi piksel yoğunluğu sunan 4K UHD çözünürlüklü panel, benzer boyuttaki FHD monitörlerden %300 daha çok ekran alanı sağlayarak, kullanıcılara daha geniş çalışma alanı ve inanılmaz ayrıntılı içerikler sunuyor. ProArt PQ22UC, 0,1 ms’lik tepki süresiyle piyasadaki en hızlı ekran olma unvanına haiz. Monitörde hızlı videolar yada öteki hareketli içeriklerde hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı inanılmaz bir performans elde ediliyor.

Kısa özetle

·       ProArt PA32UCX: Dünyanın Dolby Vision destekli ilk 32 inç 4K mini LED profesyonel monitörü.

·       ProArt PQ22UC: Dünyanın Dolby Vision desteğiyle üst düzey kontrast sunan ilk taşınabilir 4K OLED ekranı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu