ASUS Anakart Bios Sanallaştırma

Bugün sizlere Asus marka anakarta sahip takipçilerimiz için, bios sanallaştırmanın nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatıyoruz.

Dünya’da ve ülkemizde giderek artan oyuncu kitlesi yeni bir kültürün oluşmasında etkin bir rol oynamaktadır. Bilgisayar oyunları hayatımızdaki yerini giderek arttırmakta ve bizleri giderek daha çok bu dünyanın içerisinde çekmektedir.

Ancak bazı durumlarda bilgisayar oyunlarında sorunlar yaşanabilmektedir. Yaşana sorunların çözümlerinden bir tanesi de sanallaştırma kullanmaktır. Sanallaştırma bir kaynak olarak sunucuların, masaüstü işlemlerinin, işletim sistemlerinin, kaynakların, dosyaların ve ağların oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Bu işlem sayesinde birden fazla işletim sistemi tek bir donanın bütünü ile ve tek zamanlı oluşturulup işlenmeye imkan tanımaktadır.

Bu sayede oyunlarda yaşanan sorunlar son derece hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Özellikle yaşanan donma ve kasma gibi problemler en hızlı şekilde bu işlem ile sonuca ulaştırılır.

ASUS Anakart Bios Sanallaştırma

Asus Anakart Bios Sanallaştırma Nasıl Yapılır?

Asus anakart bios sanallaştırma işleminin yapılması için doğru adımların izlenmesi gerekmektedir. Bu doğru adımlar son derece hızlı ve pratik bir şekilde yerine getirilebilmektedir.  Asus anakart için öncelikle biosa erişim sağlanması gerekir.

Bios üzerinden bilgisayarın temel işlevlerine ulaşılabilir ve burada değişiklikler yapılabilir. Asus anakarta sahip bir bilgisayar için başlangıç esnasında F2 tuşuna basmak biosa erişilmesine olanak tanıyacaktır. Bu işlemin ardından Advances tab kısmında sağ ok seçilir.

Sanallaştırma yani Virtualization kısmı seçilir ve ENTER tuşuna basılır. Daha sonrasında ise enabled seçeneği seçilir ve tekrar ENTER tuşuna basılır. Son olarak F10 tuşu ile kayıt etme işi YES seçeneği ile onaylanır ve sanallaştırma açılmış olur.

ASUS Anakart Bios Sanallaştırma

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!