TeknoDiot.com
   
   

ASELSAN’dan 2023 İçin Dev Proje Geliyor!

ASELSAN'dan 2023 İçin Dev Proje Geliyor!

ASELSAN’dan 2023 yılı için büyük proje geliyor. ASELSAN’ın yeni geliştirdiği projeye göre 2023 yılında hizmete girmesi beklenen 4 adet HAVA SOJ için Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda imzalar atıldı.

Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi’den yapılan resmi açıklamada, “SSB ile ASELSAN arasında Elektronik Harp Özel Görev Uçakları geliştirilmesi amacıyla Hava Platformunda Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz Projesi sözleşmesi imzalandı.

[sp-related style=”dark” id=”20804″]

Yerli imkânlarla üretilecek 4 adet HAVA SOJ sistemi 2023 yılından itibaren HvKK’nın hizmetine girecek.” ifadesi paylaşıldı. Üretilecek olan bu HAVA SOJ yerli imkanlarla olup ülkemiz dünyada, az ülkede olan bir kabiliyete kavuşacak.

Yapımı başlaması için imzalanan bu anlaşmayla birlikte 4 HAVA SOJ’un Türkiye Cumhuriyetin’in 100. yılında teslim edilmesi bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.