ASELSAN'dan 2023 İçin Dev Proje Geliyor!

ASELSAN’dan 2023 İçin Dev Proje Geliyor!

Abone Ol 

ASELSAN’dan 2023 yılı için büyük proje geliyor. ASELSAN’ın yeni geliştirdiği projeye göre 2023 yılında hizmete girmesi beklenen 4 adet HAVA SOJ için Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda imzalar atıldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi’den yapılan resmi açıklamada, “SSB ile ASELSAN arasında Elektronik Harp Özel Görev Uçakları geliştirilmesi amacıyla Hava Platformunda Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz Projesi sözleşmesi imzalandı.

[sp-related style=”dark” id=”20804″]

Yerli imkânlarla üretilecek 4 adet HAVA SOJ sistemi 2023 yılından itibaren HvKK’nın hizmetine girecek.” ifadesi paylaşıldı. Üretilecek olan bu HAVA SOJ yerli imkanlarla olup ülkemiz dünyada, az ülkede olan bir kabiliyete kavuşacak.

Yapımı başlaması için imzalanan bu anlaşmayla birlikte 4 HAVA SOJ’un Türkiye Cumhuriyetin’in 100. yılında teslim edilmesi bekleniyor.

Göz atın:   Netflix'in Yeni Filmi Proje'den Fragman ve Görseller Paylaşıldı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL