Tiktok Takipçi Satın Al

Artık Opera Tüm Sayfalarda Karanlık Modda!

Web cihazınıza Android cihazlara göz atarak biraz daha fazla karanlık modunu kullanmak istiyorsanız, Opera’nın tarayıcısının 55 sürümü bu çözüme ulaştı.

Koyulaştırılmış arayüzü ile birlikte, web sayfalarının beyaz bölümleri, bu şekilde tasarlanmamış olsalar bile, normal tarayıcı karartma araçları gibi bir hoş görünüm verebilir.

Renk sıcaklığını manuel olarak ayarlayabilir ve ekranınızın yaydığı mavi ışığı azaltmak üzere belirli zamanlarda etkinleştirmek için koyu modu zamanlayabilirsiniz ayrıca, ekran klavyesini karartabilirsiniz ancak Android Police adlı YouTube kanalı bu özelliğin kullandığı kaplamanın deneysel ve potansiyel olarak zararlı olduğunu belirtmektedir.


Artık Opera Tüm Sayfalarda Karanlık Modda!

Opera’nın Android Ürün Müdürü Stefan Stjernelund, özelliklerin şirketin ana Norveç ülkesinde sert kış aylarında tasarlandığını belirtti.

“Her gün yalnızca birkaç saat güneş ışığından dolayı, günümüz cihazlarının otomatik parlaklık ayarlarının çoğunun yeterince karanlık kalamayacağını, genellikle herkesin sirkadiyen ritimlerini rahatsız ettiğini fark ettik” dedi. “Bu sorunu tarayıcımızla çözmeye karar verdik. Opera’nın bu sürümü mavi ışığı bastırmanıza ve çok koyu kararmanıza izin veriyor.”

Opera, bu özelliği uygulamanın iOS sürümüne getirme planları hakkında yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu