Tiktok Takipçi Satın Al

Arayüz Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere arayüz tasarımının nasıl yapılacağını, temel mantıkla anlatmaya çalıştık. Detaylar makalemizde…

Arayüz tasarımı yapmak ve öğrenmek son zamanlarda teknolojinin de ilerleyişinden kaynaklanarak popüler hale gelmiş ve birçok yerde eğitimi verilmektedir. Ancak öncelikle arayüz tasarımının ne anlama geldiğini ve ne demek olduğunu öğrenip kavranmak gerekmektedir.


Arayüz dizaynı demek yeni hazırlanacak olan bir web sitesini genel olarak tüm hatlarıyla ve detayları ile beraber Photoshop ya da benzer programlar halinde bir nevi resim olarak çizilen işlemlere verilmiş olan genel isim anlamına gelmektedir.

Teknolojinin yaygınlaşması ile hayatta kullanılmaya başlanmış olan bir teknik olup daha eskilerde böyle bir teknikten söz edilmemekte olduğu bilinmelidir. Zor bir sistem olarak görülse de Photoshop ve onun kadar işlevleri gelişmiş en ince detayları ölçmeye yarayan grafik araçları ile imkansız değildir.

Arayüz Tasarımı Nasıl Yapılır?

Arayüz Tasarımı Yapmanın Özellikleri ve İncelikleri

Arayüz tasarımı yapmak için önce neye ve kime hitap edileceği belirlenmesi gerekmektedir. Arayüz tasarımını yapmak için öncelikle bilgisayarda Adobe Photoshop ya da ona benzer işlevleri olan bir program yüklenmesi gerekmektedir.

Genel olarak arayüz tasarımlarında genişlik 2000px standartlarında olduğu görülmektedir. Ölçümler sonrasında genel bir taslak hazırlayarak web sitesinin yapısını araçlar yardımı ile oluşturulmaktadır. Photoshop sayesinde daha da öznelleştirip çizimler, resimler, alanlar oluşturma, özel style paketleri ve renklendirme imkanı sunmaktadır. Ancak en güzel arayüz tasarımlarının öncesinde bir hitap edilecek kesimi belirlenip taslak çıkartıp bu yönde ilerlemek olduğu bilinmesi gerekmektedir.

Arayüz Tasarımı Nasıl Yapılır? Arayüz Tasarımı Nasıl Yapılır?

Arayüz Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu