«
  1. Ana sayfa
  2. Sektörel Haberler
  3. Apple’ın Yüksek Fiyatları Tepki Alıyor

Apple’ın Yüksek Fiyatları Tepki Alıyor

Apple'ın Yüksek Fiyatları Tepki Alıyor

Dünyanın en değerli teknoloji şirketleri arasında ilk sırada yer alan Apple’ın ürünlerine uyguladığı yüksek fiyat politikası müşterilerden tepki almaya devam ediyor.

The Wall Street Journal ise konuya farklı bir odak getiriyor ve Apple yüksek fiyat politikasının neden olduğu sorunları Hindistan üzerinden değerlendiriyor. 2018 yılı içerisinde tam 40 milyon Hindu vatandaşı ilk kez akıllı telefon satın almış. Bu rakam şirketler için müthiş bir büyümeyi ifade ediyor ama, satın alınan telefonların fiyat skalası farklı bir tabloyu gözler önüne seriyor. Alınan cihazların yüzde 95’i 500 doların altında telefonlardan oluşuyor.

Apple yıllar boyunca sınırlı sayıdaki ama kaliteli ürünleri satma stratejisi başarılı oldu. Hindistan, Türkiye gibi pazarlarda uyguladığı fiyat politikası müşteriler tarafından oldukça büyük tepkiler aldı ve almaya devam ediyor.

Apple'ın Yüksek Fiyatları Tepki Alıyor

Cupertino devi söz konusu Hindistan olduğunda birçok farklı alanda tökezlemiş durumda. Mesela Apple açıldığı pazarlarda kendi deneyim mağazasını açmak konusunda çok ısrarcı bir şirket. Ama Hindistan’a fiziksel bir mağaza bile kuramıyor çünkü Hindistan hükümetinin regülasyonları çerçevesinde, mağazalarda satılan ürünlerin imalatında yüzde 30 oranında Hindistan çıkışlı materyaller kullanılması zorunlu.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *