Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’dan Bildirim Işığı İçin Patent Başvurusu Yapıldı!

Apple, ikonik logosunu bir bilgilendirme ışığı olarak kullanmayı düşünüyor.

Apple, telefonlarının arkasındaki logoyu bir bildirim ışığı olarak kullanmak için bir patent başvurusunda bulundu. Apple Insider tarafından ilk kez görülen patent başvurusu, “gelen arama” veya “takvim hatırlatıcısı” gibi olaylara görünümünü değiştirerek veya dikkatinizi çekmek için yanıp sönerek nasıl tepki verebileceğini özetliyor.


Tamamen yeni bir fikir değil. Biz benzer bir özellik Razer Phone 2‘de geçen yıl görüldü, ve Motorola One Zoom önceki modellerde olduğu gibi bir parmak izi sensörü yerine bir bildirim ışığı olarak arkasında bulunan Motorola logosunu kullanıyor. Bu büyük bir özellik değil, ancak telefonunuz bir masa üzerinde yüzüstü iken önemli bir şey kaçırmadığınızı bilmek istiyorsanız yardımcı olacaktır.

Apple'dan Bildirim Işığı İçin Patent Başvurusu Yapıldı!

Bu özellik Apple‘ın ürünleri için mantıklı. Sonuçta, şirket, dizüstü bilgisayarın 2015’de yenilenen tasarımı ile tasarım özelliğini kaldırsa bile, eski Macbook’larında logosunu aydınlatan bir geçmişine sahip. Aydınlatılmış logosunu biraz pratik işlevsellik ile geri getirmek büyük bir sıçrama olmayacak.

Uygulama, Apple’ın gelecekteki bir iPhone‘da bu özelliği kullanmayı düşündüğünü belirten açıklamasının bir parçası olarak cep telefonu çağrılarına sık sık atıfta bulunuyor. Bununla birlikte, patent ayrıca bir dizüstü bilgisayar, tablet ve bir iMac gibi görünen bir dizi açıklayıcı elektronik cihaz gösteren görüntüleri de içeriyor.

Apple patentlerinde her zaman olduğu gibi, bunu sağlıklı bir şüphecilik derecesi ile okumak en iyisidir. Apple’ın bir özelliği göz önünde bulundurması, yakın gelecekte herhangi bir ürününe dahil edeceği anlamına gelmez. Bu, şirketin parlayan logosunun gecikmiş bir dönüş yaptığını görmek için bunun olmasını istemediğimiz anlamına gelmiyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu