bayigram.com

Apple’da Durumlar İyiye Gitmiyor!

Dünyanın en büyük ve en değerli teknoloji şirketi Apple cephesinde durumlar hiç iç açıcı değil.

Apple CEO’su Tim Cook’un açıklamalarından sonra Apple hisselerindeki düşüş yüzde 10’u buldu. Şirket 400 milyar dolar değer kaybetti. Bu rakam oldukça dikkat çekici. Eylül ayında duyurduğu ve Türkiye pazarında da satışa sunulan yeni iPhone modellerinin dünya çapında satmaması Apple’ı hayli sarstı diyebiliriz. Yabancı ülkelerde döviz kurlarındaki artış ve benzeri sebepler yüzünden sıkıntıya giren Apple, satış hedeflerini düşürdüğünü açıklamıştı.


Bu konu hakkında Apple CEO‘su Tim Cook tarafından yapılmış ve iPhone XSiPhone XS Max ve iPhone XR’yi satış sunduğu Ekim-Aralık 2018 dönemini kapsayan çeyrekteki gelir tahminini 89-93 milyar dolar aralığından 84 milyar dolara düşürülmüştü. Bu açıklamanın ardından Apple‘ın hisseleri dün ABD borsalarında yüzde 10 oranında çakıldı.

[sp-related style=”dark” id=”18671″]

Apple'da Durumlar İyiye Gitmiyor!

Geçen yıl 1.000.000.000 dolar değerlemeye ulaşan ilk teknoloji şirketi olan Apple‘daki bu düşüş ile şirketin değeri 676 milyar dolara geriledi. Bu gerileme ile beraber şirketin değeri 2017 yılı başındaki rakama ulaşmış oldu.

[sp-related style=”light” id=”34563″]

Pahalı Apple iPhone modelleri, dünya çapında satmadığı için geçtiğimiz aylarda üretimleri azaltılmıştı. Öte yandan yakın zamana kadar dünyanın en büyük ikinci telefon markası olan Apple, koltuğunu Çinli Huawei‘ye kaptırmıştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu