Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı

Apple Watch hızlı bir şekilde birçok can kurtaran bir cihaz haline geliyor. Apple Watch 4.serisi yine bir hayat daha kurtardı.

Apple Watch 4.serisi yine bir hayat daha kurtardı. Bu, kalp atış hızı monitörü ve kullanıcıyı kalp atışlarında yanlış olan herhangi bir şeye karşı uyaran ve böylece çok geç olmadan hemen tıbbi yardım almalarını sağlayan EKG monitörü gibi yerleşik özellikleri sayesindedir.


The Telegraph tarafından yayınlanan bir rapora göre, Apple Watch bir kez daha hayat kurtarmaya bağlanıyor gibi görünüyor. Bu, daha önce bahsettiğimiz dahili uyarılar sayesinde, Paul Hutton’u Essex’ten bir şeylerin yanlış gittiğini bildirmiş, Apple Watch’a göre kalp atışlarının anormal derecede düşük olduğu bildirilmiştir.

Apple Watch sayesinde erken teşhis!

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı

Hutton başlangıçta, diyetisyenini ayarlamasını söyleyen genel uygulayıcısından tıbbi yardım istedi, ancak uyarıları sonunda bir uzman görmeye gittiği yere gelmeye devam etti. Uzmana göre, Hutton daha sonra problemi çözmek için ameliyata gittiği için ventriküler bigemin olarak bilinen bir düzensiz kalp ritmine sahip olduğu ortaya çıktı.

Apple Watch kalp ritimsizliğini önceden kullanıcısına bildirmesi erken teşhis konulmasına vesile olmuş durumda. Apple Watch’un bir hayat kurtarmaya durumunda bu bir ilk olmadığının altını çizelim. Sadece kalp atış hızı izleme özellikleriyle de sınırlı değildir; SOS özelliğinin ve LTE’nin, telefonlarına erişilemediğinde, kullanıcının yardım çağrısı yapmasına izin verdiği örnekleri gördük.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu