Apple Watch Yeni Okul Zamanı Modu!

Apple’ın yaklaşmakta olan iOS 13’ün beta sürümünde öğrencileri sınıfta zinde tutmak için tasarlanan yeni bir Apple Watch işletim modunun yanı sıra bir dizi yeni saat yüzüyle ilgili komplikasyonları ortaya koyuyor.

Tıpkı iPhone gibi, Apple Watch da tüm gün bileğinize takılmasın diye akıllı saatin üzerindeki bildirimleri engelleyen bir “Rahatsız Etmeyin” modu ile birlikte geliyor. Ancak MacRumors’tan yeni bir rapora göre, Apple Watch “Okul Zamanı” adı verilen yeni bir tür DND özelliği alabileceği görülüyor.

Rapora göre, Okul zamanı modu bildirimleri engelleyebilecek olması açısından DND moduna benzeyeceği anlaşılıyor. Ancak kullanıcının saatteki uygulamalara erişimini de engelleyeceği, yani yalnızca okulun sonuna kadar zamanı söyleyen sade bir saat olacak.


Apple Watch Yeni Okul Zamanı Modu!

Apple akıllı saatini daha genç bir müşteri kitlesiyle konumlandırmaya çalıştığını gösteriyor. Belki orta okul veya lise okuyan gençler bu tür özelliklerle ebeveynlere çocukları için bir akıllı saat satın almanın kötü bir fikir olmadığı konusunda ikna etmeye yardımcı olabilir. Bunun bir yazılım güncellemesi olup olmayacağı veya Apple Watch Series 5’e özel olup olmayacağı belli değil. Bu yüzden bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu arada yakın tarihli bir raporda, Apple’ın, Apple Watch için gelecek hafta en kısa sürede piyasaya sürülecek. Bir uyku izleme özelliği üzerinde çalışabileceği öne sürüldü. Rapor, Haziran ayında Apple çalışanlarına dağıtılan iOS 13’ün dahili bir yapısından toplanan bilgilere dayanmaktadır. Bu nedenle, Okul Zamanı gibi bazı özellikler Apple’ın son sürümüne girmeyebilir;

Apple’ın, AppleOS’ta 10 Eylül’de gerçekleşecek özel bir etkinlikte WatchOS 6’nın piyasaya sürülmesinin yanı sıra yeni Apple Watch donanımını, özellikle de ek malzeme seçeneklerini sunması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu