Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Apple Watch‘da yeni uyku uygulaması, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olur. İşte onu nasıl kullanacağınızdan bahsettik.

Apple Watch uyku uygulaması nasıl kullanılır? Kendinizi sağlıklı tutmanın en önemli yollarından biridir. Ancak bunu yapmak genellikle yapmaktan daha kolaydır.


Apple Watch’taki yerleşik Uyku uygulaması, özel bir program oluşturmanıza ve belirli uyku hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Uyku uygulamasından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimize daha yakından bakıyoruz.

Bir Uyku Zamanlamasını Özelleştirerek Başlayın

Uyku uygulaması, basit bir uyku takipçisinden daha fazlasıdır. Daha iyi bir gece rutine girebilmeniz için haftanın her günü için bir program belirlemenize olanak tanır. Program ayrıca her sabah seçilen bir sesle veya sadece bileğinize hafifçe vurarak sizi uyandırmak için bir alarm kurar.

Apple Watch’ta Uyku uygulamasını açarak başlayın. Toggle Uyku Programı sonra ve aşağı kaydırarak Programı ekleyin. Oradan, tek bir gün, tüm hafta veya birkaç gün kombinasyonu için bir program oluşturabilirsiniz. Sabah alarmın çalması için bir uyku zamanı ve bir zaman ayarlayacaksınız.

Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İsteğe bağlı bir seçim Düşük Işıktır. Bununla, Uyku Modunun başlayacağı ayarlanan uyku zamanından kaç dakika önce seçersiniz. En önemlisi, bu Saatte Rahatsız Etmeyin özelliğini açar ve Uyandırmak için Yükselt işlevini devre dışı bırakır, böylece saat ekranı yanlışlıkla açılmaz.

Uyku Zamanlamasının farklı kısımlarını ayarlamak isterseniz, sadece programa dokunun. Tam programı veya seçenekleri sadece bir gece için değiştirebilirsiniz.

Uyku Modunda İyi Geceler Deyin

Seçtiğiniz uyku vakti geldiğinde, Apple Watch otomatik olarak Uyku Moduna geçer. Modu açmanız veya manuel olarak değiştirmeniz gerekirse, Kontrol Merkezini görüntülemek için yukarı kaydırın ve ardından Yatak simgesini seçin .

Saat ekranınız kapanacak. Tarih, geçerli saat ve alarm saatiyle birlikte soluk, basitleştirilmiş bir yüz görmek için ekrana dokunun. Saati tam olarak kullanmanız ve Uyku Modunu geçici olarak devre dışı bırakmanız gerekirse, Digital Crown’u tamamen kilidi açılana kadar çevirin. Ekran karardığında, Uyku Modu devam edecektir.

Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Apple Watch, gece boyunca ivmeölçeri ne zaman uyuduğunuzu ve ne kadar süreyle yakalamanızı sağlar. Sabah alarmı kapattıktan sonra, bulunduğunuz yerin o anki saati, pil şarjı bilgilerini ve hava durumunu gösteren bir ekran göreceksiniz.

Apple Watch’unuzun tüm gece uykuyu takip etmeye hazır olduğundan emin olmanıza yardımcı olmak için seçilen yatmadan bir saat önce pil ömrünü otomatik olarak kontrol eder. Piliniz yüzde 30’un altındaysa, Saati şarj etmenizi isteyen bir mesaj görürsünüz.

Apple Watch’ta Uyku Geçmişini Görüntüleme

Uyku geçmişinizi görüntülemek için Watch’ta Uyku uygulamasını açın. Önceki gece ne kadar uyuduğunuzu görmek için sayfanın alt kısmına gidin. İki haftalık uyku verisinden sonra, uykunuzun son 14 günde nasıl değiştiğini de görebilirsiniz.

Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Daha kapsamlı uyku verilerini görüntülemekle ilgileniyorsanız, bilgileri iPhone’da Apple Health uygulamasında da görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulamada Uyut’u seçin.

Burada haftalık ve aylık istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca uyku programını, uyku hedefini ve daha fazlasını değiştirmenize olanak tanır. Tüm bu değişiklikler Apple Watch’unuzla otomatik olarak senkronize edilecektir.

Apple Watch ile Rahat Uyuyun

Dikkat dağıtıcı unsurlarla dolu bir dünyada, yeterince uyumak her zaman bir zorluktur. Ancak Apple Watch Uyku uygulamasıyla kendinizi günden sonra dinlenmeye ve geceleri uyku düzeninizi takip etmeye daha iyi hazırlayabilirsiniz.

Giyilebilir cihaz, daha iyi uyumanıza yardımcı olmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Sağlığınızı daha da iyileştirmek için bir dizi harika Apple Watch fitness ve egzersiz uygulaması vardır.

Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır? Apple Watch için Uyku Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu