Apple Watch Kullanıcılarının Dikkatine! - TeknoDiot.com

Apple Watch Kullanıcılarının Dikkatine!

Abone Ol 

Apple, devre dışı bıraktı Apple Watch, Telsiz uygulaması “Walkie-Talkie”  nedeniyle kullanıcıların dinlenme tehlikesinden dolayı uygulamayı devre dışı bıraktı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple, güvenlik açığından yalnızca haberdar olduğu ve bir düzeltme geliştirilirken Walkie-Talkie işlevselliğini geçici olarak devre dışı bıraktığını belirten bir açıklama yaptı.

Walkie-Talkie uygulaması, kullanıcıların Apple Watch’larında yüklü kalacaktır, ancak düzeltme devreye alınana kadar işlevsel olmayacaktır.

Apple’ın açıklaması:

Apple Watch’daki Walkie-Talkie uygulamasıyla ilgili bir güvenlik açığından henüz haberdar olduk ve bu sorunu hemen çözdükten sonra işlevi devre dışı bıraktık. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz ve en kısa sürede işlevselliği geri getireceğiz. Bir müşteriye karşı güvenlik açığının herhangi bir kullanımının farkında olmasak ve bunu istismar etmek için belirli koşul ve olayların sıralanması gerekir, müşterilerimizin güvenliğini ve gizliliğini son derece ciddiye alıyoruz. Uygulamanın devre dışı bırakılmasının doğru işlem olduğuna karar verdik, çünkü bu hata birisinin başka bir müşterinin iPhone’unu onay almadan dinlemesini sağlayabilir. Bu konu ve rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dileriz.

Apple Watch Kullanıcılarının Dikkatine!

Walkie-Talkie geçtiğimiz sonbaharda watchOS 5’te giriş yaptı ve bas-konuş işlevini kullanarak kullanıcıların bileklerinden gelen sesleriyle birbirleriyle kolayca iletişim kurmalarına izin verdi.

 

Göz atın:   Apple, Bu Akşam Tanıtacağı Ürünleri Yanlışlıkla Paylaştı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!