Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Watch’u Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Aktarma

Bu makale, Apple Watch’larını yeni iPhone’larına hala ellerinde eski iPhone’ları varken aktarmak isteyen kullanıcılar içindir.

Apple Watch aktarma işlemi nasıl yapılır? Eski iPhone’unuzu yenisiyle değiştirdiniz ve Apple Watch kullanıcısı mısınız? Cevabınız evet ise, Apple Watch‘u eski iPhone’dan yenisine nasıl aktaracağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Doğru takip ederseniz süreç kolaydır. Ve bugünkü yazımda size anlatacağım şey bu.


Prosedürün başlamasından önce aşağıdakilere ihtiyacınız var:

  • Apple kimliği giriş ayrıntıları
  • Eski ve yeni iPhone
  • Her iki cihaz da bir Wi-Fi’ye bağlı
  • Apple Watch ve iPhone en az yüzde 50 oranında dolu olmalıdır 
  • Apple Watch şifresi

Şimdi başlayalım…

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch’u Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Aktarma

Yeni iPhone ile eşleştirmeden önce aşağıdaki adımları izleyerek Apple Watch’u yedeklediğinizden emin olun:

Adım 1: Eski iPhone’u ve Apple Watch’u Güncelleyin

İlk önce ilk şey. Apple Watch’unuzu yeni iPhone’unuzda kullanmadan önce eski iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu güncellemeniz önemlidir. Eski iPhone’daki yazılımı Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek güncelleyebilirsiniz. Benzer şekilde, eski iPhone’unuzdaki Watch uygulamasından Apple Watch’u en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Watch uygulamasında Ayarlar -> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Tam güncelleme birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir. Gün içinde herhangi bir uygun zamanı seçebilir veya gece boyunca yapabilirsiniz. Prosedürü sorunsuz bir şekilde tamamlamak için cihazlarınızın yeterince şarj edildiğinden emin olun.

Adım 2: Sağlık ve Aktivite Ayarları

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

iCloud üzerinden yedekleme yapmayı planlıyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz: Ayarlar > Adınız > iCloud. ‘Sağlık’ ayarlarının açık olduğundan emin olun. 

Bilgisayar kullanarak yedeklemeyi seçerseniz, “Sağlık” ve “Etkinlik” ayarlarınızı kaydetmek için yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir. 

Adım 3: Eski iPhone Yedekleme

Şimdi eski iPhone’unuzu iCloud’u veya bilgisayarı kullanarak yedekleyin. Unutmayın, iPhone’unuz da Apple Watch’unuzu yedekler.

Adım 4: Yeni iPhone Kurun

Şimdi yeni iPhone‘unuzu kurun ve iCloud veya iTunes’dan yedeklemeyi seçmeniz istendiğinde, en son yedeklemenizi seçin ve eski iPhone’unuzdaki verileri yenisine geri yükleyin. Hem Apple Watch’un hem de iPhone’un güncel olduğundan emin olmak önemlidir, aksi takdirde yedeklemeyi listede göremezsiniz.

Kurulum sırasında iPhone’unuz Apple Watch’u kullanmayı isterse, ‘Devam Et’e dokunun. Ve sorulmazsa, Apple Watch’unuzu manuel olarak ayarlayın. 

Adım 5: Yeni iPhone’da Apple Watch Uygulaması

Şimdi, Apple Watch’unuzu ve yeni iPhone’unuzu birbirine yakın yerleştirmeniz gerekiyor. İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasına gidin.

iPhone’unuz sizden Apple Watch’u kullanmayı onaylamanızı isterse, ekranda görüntülenen adımları izleyin. İPhone’unuz Eşleştirme’yi isterse, ayarlamak için Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırmanız gerekir.  Kurulumu tamamladığınızda, yeni iPhone’unuzda Apple Watch’u kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma Apple Watch'u Eski iPhone'dan Yeni iPhone'a Aktarma

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu