Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’ın İlk VR Gözlüğü Fanlı Olacak ve Kumaşla Kaplanacak

Pahalı, niş bir aksesuar, M1 Mac işlemcilerinden daha hızlı olduğu söylenen özel çipini soğutmak için bir fana sahip olabilir.

Apple’ın habersiz sanal gerçeklik (VR) gözlüğü, 2022’de bir fanın sahip olduğu “en gelişmiş ve güçlü yongalardan bazılarını” soğutmasını gerektirebilecek bağımsız bir cihaz olarak çıkacak.


Kaynaklar, söylenti VR aksesuarı için özel Apple işlemcisinin, şirketin yenilenen MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac mini bilgisayarlara güç veren en yeni M1 işlemcilerini geçecek kadar gelişmiş olduğunu iddia ediyor. Kulaklık, mevcut VR ürünlerindeki benzer ekranlardan daha yüksek çözünürlüklü ekranları sallamalıdır.

Bloomberg News için muhabirlik yapan Mark Gurman, isimsiz kaynaklardan kulaklığın 2023 gibi erken bir tarihte resmi olarak duyurulabilecek daha iddialı artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerinin pahalı bir “niş öncüsü” olacağını da öğrendi.

Bir VR başlığının da olabildiğince hafif olması gerekir. Buna yardımcı olmak için Apple’ın bir kumaş tasarımını seçtiği bildirildi. Kumaş dış yüzey kesinlikle kulaklığın ağırlığını azaltmaya yardımcı olacaktır.

El Takibi ve Havadan Yazma

Gurman, ürünün ağırlığının Oculus Quest başlığıyla karşılaştırılabilir olduğunu iddia ediyor. Testteki bazı prototiplerin, çeşitli AR yetenekleri için harici kameralar içerdiği düşünülmektedir. Bildirildiğine göre bunlar, bir el izleme özelliğini ve bir kullanıcının metin girmek için sanal olarak havada yazmasına izin veren başka bir özelliği içeriyor.

Rapor, kullanıcının ekranların üzerine özel reçeteli lensler eklemesine izin veren bir sistem de dahil olmak üzere diğer söylentilere konu olan özelliklerin ana hatlarını vermeye devam ediyor. Bu nedenle Apple, gözlüklerini satmak için muhtemelen dünyanın her yerinden düzenleyicilerden izin alması gerekecek.

Bloomberg raporuna göre ponpon, Apple.com’daki satış noktasında ve fiziksel perakende mağazalarında reçeteleri nasıl uygulayacağını da tartışıyor.

Apple'ın İlk VR Gözlüğü Fanlı Olacak ve Kumaşla Kaplanacak

Apple’ın karma AR / VR stratejisi

Bloomberg News , geçen yıl Apple’ın güncellenmiş AR / VR stratejisini ayrıntılı olarak açıkladı. Bu rapor, şirketin başlangıçta işleme için bir iPhone gerektiren bir VR aksesuarı olarak bir kulaklık yaratmayı amaçladığını iddia etti. Böyle bir yaklaşım, tam işlevsellik için hala eşleştirilmiş bir iPhone gerektiren Apple Watch’a benzerdi.

Diğer şirketler bu rotayı takip etti – örneğin Sony’nin PlayStation VR’nin çalışması için bir PlayStation konsoluna ihtiyacı var. Ancak, eski Tasarım Direktörü Jony Ive’nin Facebook’un en son VR ürününe benzer bağımsız bir cihaz lehine bu planları bıraktığı söyleniyor.

1.000 Kişilik Geliştirme Ekibi

Tim Cook ve diğer yöneticiler söz konusu AR ve VR aksesuarlarını resmi olarak duyurmak için sahneye çıkıncaya kadar hiçbir şey% 100 somut olmasa da, şirketin AR / VR projelerine yaklaşık 1.000 mühendis atadığı iddia ediliyor.

Sonunda piyasaya sürmek konusunda ciddiyetsiz değilseniz, o kadar çok insanı yıllarca tek bir ürün üzerinde çalıştırmazsınız. Öte yandan teknolojide hiçbir garanti yok. Daha basit bir ifadeyle söylemek gerekirse, Apple’ın bu AR / VR cihazlarının yakın zamanda keşif aşamasından çıkmaması tamamen mümkündür.

Apple'ın İlk VR Gözlüğü Fanlı Olacak ve Kumaşla Kaplanacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu