Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Vision Pro, ChatGPT Uygulamasını Destekliyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen WWDC etkinliğinde, Apple Vision Pro artırılmış gerçeklik kulaklığını tanıttı. Bu kulaklık zaten piyasaya sürülmüştü ancak şirket, izleyicilerin ilgisini çekmek için gelişmiş yazılımlar oluşturmak için aktif bir şekilde çalışıyor. Üçüncü taraf geliştiriciler de benzersiz çözümlere erişim sağlamak için bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin, OpenAI’nin ChatGPT uygulaması artık Vision Pro için mevcut ve kullanıcılar bunu ücretsiz olarak indirebiliyorlar (elbette ayrıca bir abonelik ücreti de mevcut). OpenAI’nin Vision Pro için geliştirdiği ChatGPT uygulaması, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini birleştirerek kullanıcıların sanal ortamda metin, resim ve daha fazlasını oluşturmasına imkan tanıyor.

Uygulama, OpenAI’nin en son sürümü olan GPT-4 Turbo modelini kullanıyor. Kullanıcılar neredeyse her konuda soru sorabilir, yanıt alabilir ve tavsiye alabilirler. Ayrıca uygulama içi görsel oluşturma da desteklenmektedir. Bu, ChatGPT’nin artırılmış gerçeklik alanında gelişmesine olanak sağlayacak ilk adımdır. Yakın gelecekte, bu türden daha fazla uygulamanın ortaya çıkması muhtemeldir. Kullanıcılar, artırılmış gerçeklik teknolojilerini ve yapay zekayı benimsemiş durumda oldukları için, bu teknolojilerin bir araya getirilmesi geliştiricilere hem zevk hem de kar getirecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu