Apple, Siri’nin Gizlilik Korumasını Geliştirme Planlarını Açıkladı

Kullanıcılarının gizliliğini korumaktan gurur duyan bir şirket için, Apple’ın Siri kayıtlarını analiz için dış yüklenicilere gönderdiğini açıklayan bir rapor ortaya çıktığında Apple’ın ipotek edilmesi gerektiğini düşünülüyor. Raporun ardından, Apple programı askıya aldı ve en son söylenilenlere göre onlar için çalışan çalışanların9 sözleşmelerini fesh ettiler.

Haberin yayınlanmasından bu yana birkaç hafta geçti ve Apple o zamandan beri resmi bir bildiriyle geldi ve aynı zamanda kullanıcılarından özür diliyor. Şirket ayrıca, Siri kullanırken kullanıcı gizliliğinin daha iyi korunmasına yardımcı olmak için bazı değişiklikler ve iyileştirmeler yapacaklarını açıkladı.

Apple, Siri’nin Gizlilik Korumasını Geliştirme Planlarını Açıkladı

Siri etkileşimlerinin ses kayıtlarının tutulmamasını söyleniyor. Apple, Siri etkileşimlerini yine de analiz edecek ancak yalnızca bilgisayar tarafından oluşturulan transkriptler üzerinden olacak ve ayrıca kullanıcıların Apple’ın Siri’yi ses örnekleriyle geliştirmesini sağlayacak bir programı seçebileceklerini açıkladı. Apple, yalnızca Apple çalışanlarının bu ses örneklerini dinlemesine izin verecek ve dış yüklenicilerin kullanımının artık masada olmayabileceğini öne sürecektir.


AMD

Apple’a göre, “Apple, müşterilerini gizliliklerini korumayı da içeren yaptığımız her şeyin merkezine koymaya adamıştır. Siri’yi, mahremiyet haklarından ödün vermeden işleri daha hızlı ve kolay yapmalarına yardımcı olmak için yarattık. Kullanıcılarımıza, Siri’ye olan tutkuları ve bizi sürekli geliştirmeye zorladıkları için minnettarız. ” denildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu