Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Singapur ve Endonezya’daki Kodlama Girişimlerinin Genişlediğini Duyurdu

Singapur’da Swift Uygulaması Geliştirme Dersleri Artıyor Endonezya’da İkinci Apple Geliştirici Akademisi Açılıyor.


Apple, Swift Uygulama Geliştirme eğitim programını Singapur’da birlikte çalıştığı okullarda sunmaya başlayarak ve genç geliştiricilerin günümüzün uygulama ekonomisiyle başa çıkmak için ihtiyaç duydukları becerileri sağlamak üzere, Surabaya’da Endonezya’nın ikinci Apple Geliştirici Akademisi’ni açarak Güneydoğu Asya’da kodlama ve eğitime katkısını artırdı.
Swift Uygulama Geliştirme Dersleri verilecek

Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi ve RMIT Online, yerel yönetime ait SkillsFuture Singapore ajansının desteğiyle, Apple’ın Swift ile Uygulama Geliştirme eğitim programını kullanarak yetişkin öğrenciler için uygulama geliştirme dersleri başlattı.


Apple, Singapur ve Endonezya’daki Kodlama Girişimlerinin Genişlediğini Duyurdu

Singapur’un otistik öğrencilere yönelik ilk okulu olan Pathlight School kendi orta öğrenim öğrencilerine bir Swift Accelerator programı sunacak. Bu program, Singapur’daki Info-communications Media Development Authority (IMDA) kurumunun desteklediği, tüm okullar tarafından kullanılabilen Swift Accelerator programına dayanıyor.

Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson şunları vurguluyor: “Apple’da biz, eğitimin dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için elimizdeki en iyi araçlardan biri olduğuna inanıyoruz. Singapur’da her yaştan öğrencinin kodlama dilini öğrenerek uygulama ekonomisinde ve ötesinde gelişmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerileri edinebilecek olması bizi heyecanlandırıyor.”

Apple, Singapur ve Endonezya’daki Kodlama Girişimlerinin Genişlediğini Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu