TeknoDiot
     
     
     

Apple, Sanal Gerçeklik Kulaklığı İçin Valve ile İşbirliği Yapabilir

Apple, Sanal Gerçeklik Kulaklığı İçin Valve ile İşbirliği Yapabilir

Apple’ın gelecek yıl gözlüklerini veya artırılmış gerçeklik kulaklığını çıkarması beklenirken, Amerikan üretici cihazın tasarımı için Valve editör ile ortaklık kurmaya karar verdi.

Apple’ın kendi tarafında kask veya artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalıştığı birkaç yıldır bilinmektedir. Gelecek sene boyunca gelmesi ve bir tablet ya da iPhone kullanmadan doğrudan AR Kit’ten faydalanması bekleniyor. Apple sanal gerçeklik kulaklığını Valve ile birlikte piyasaya sürebilir.

Bununla birlikte, DigiTimes web sitesinde yer alan bilgilere göre , Apple kaskını geliştirmek için başka bir Amerikan markasının hizmetini tahsis ederdi: Valve.

Apple sanal gerçeklik kulaklığı yolda

Apple, Sanal Gerçeklik Kulaklığı İçin Valve ile İşbirliği Yapabilir

Nitekim, MacRumors tarafından bildirilen Tayvanlı siteden gelen bilgilere göre, iki grup arasındaki ortaklık “2020 yılının en erken çeyreğinde ortaya çıkacak olan ekranlı genişletilmiş gerçeklik cihazları geliştirecek.

Valve, Apple’ın çalışacağı tek ortak olmayacaktı, çünkü DigiTimes ayrıca Tayvanlı Quanta Computer ve Pegatron’dan da alıntı yapıyor. Bununla birlikte, Valve, Apple ile birlikte tasarımdan sorumlu olacaksa, iki Tayvanlı şirket meclisle ilgilenecekti.

Valve’ın sanal gerçeklik alanının çok ötesinde olması durumunda, Steam portalının özel bir sürümü ile bu alana bir donanım ürünüyle başlamanın uzun sürdüğünü hatırlayın. Steam, endeksinin geçtiğimiz haziran ayında yayınlanmasından bu yana yapıldı. Yine, bunun sanal gerçeklik kulaklık olduğunu ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin olmadığı not edilmelidir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Truva Atı Saldırısına Uğrayanların Sayısı 430.000’e Ulaştı!

Uğur Aydemir

iPhone 11 Pro Max Sürpriz Bir Batarya ile Gelebilir!

Yusuf Karcılar

Telefonumuz Bizi Dinliyor mu?

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.