TeknoDiot
     
     
     

Apple, Samsung OLED Panellerini 2020 iPhone Pro Modelleri İçin Kullanabilir

Apple, Samsung OLED Panellerini 2020 iPhone Pro Modelleri İçin Kullanabilir

Samsung en sonunda Y-OCTA OLED panellerini kullanarak Apple ile anlaşma yapmayı başarabilirdi.

Geçen yıl 2019 nesil iPhone’larının kullanacağına dair söylentiler vardı, ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi Samsung‘un 5.4 ”ve 6.7” iPhone’lar için tek OLED tedarikçisi olacağını bildirildi.

Y-OCTA teknolojisi hücre içi dokunma algılamasını kullanır, bu nedenle ayrı bir dokunmaya duyarlı katman gerektirmez. Bu, ekran panelini daha ince ve daha ucuz hale getirir (daha az katmana sahip olmak parlamayı önleyebilir).

ETNews’e göre, Samsung, Apple’ın ihtiyaç duyduğu ölçekte bu tür panelleri seri üretebilen tek firma. Aslında, anlaşmanın daha erken gerçekleşmemesinin nedeni verim olabilirdi. 2018 iPhone’ların Y-OCTA kullandığı da söylendi, ancak Cupertino’nun geri çekildiği bildirildi.

Apple, Samsung OLED Panellerini 2020 iPhone Pro Modelleri İçin Kullanabilir

2020 iPhone Pro modelleri için yeni panel!

Apple‘ın gelecek yıl iki telefon daha tanıtması bekleniyor. 4.7 “LCD kullanan iPhone SE 2 ve 6.1″ OLED’li iPhone 12 Pro olmayan.

iPhone Pro modellerin aksine Apple, iPhone 12 için OLED panellerini Samsung ve LG’den temin edecek. Bu iki şey anlamına gelir; 6.1 ”telefon için hücre içi dokunuş yok ve BOE potansiyel bir tedarikçi olarak görülüyor.

Samsung, Galaxy Note7’den bu yana Y-OCTA panellerini kendi telefonlarında kullanıyor. Galaxy S8 aynı zamanda daha büyük S8 + eski okul panelleriyle sıkıştığında da geçiş yaptı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Mi A3 İçin Yeni Bir Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler #11

Buğra Noyan

Ses Teknolojisine Yeni Üye: Sennheiser Momentum True Wireless 2

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.