Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Samsung OLED Panellerini 2020 iPhone Pro Modelleri İçin Kullanabilir

Samsung en sonunda Y-OCTA OLED panellerini kullanarak Apple ile anlaşma yapmayı başarabilirdi.

Geçen yıl 2019 nesil iPhone’larının kullanacağına dair söylentiler vardı, ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi Samsung‘un 5.4 ”ve 6.7” iPhone’lar için tek OLED tedarikçisi olacağını bildirildi.


Y-OCTA teknolojisi hücre içi dokunma algılamasını kullanır, bu nedenle ayrı bir dokunmaya duyarlı katman gerektirmez. Bu, ekran panelini daha ince ve daha ucuz hale getirir (daha az katmana sahip olmak parlamayı önleyebilir).

ETNews’e göre, Samsung, Apple’ın ihtiyaç duyduğu ölçekte bu tür panelleri seri üretebilen tek firma. Aslında, anlaşmanın daha erken gerçekleşmemesinin nedeni verim olabilirdi. 2018 iPhone’ların Y-OCTA kullandığı da söylendi, ancak Cupertino’nun geri çekildiği bildirildi.

Apple, Samsung OLED Panellerini 2020 iPhone Pro Modelleri İçin Kullanabilir

2020 iPhone Pro modelleri için yeni panel!

Apple‘ın gelecek yıl iki telefon daha tanıtması bekleniyor. 4.7 “LCD kullanan iPhone SE 2 ve 6.1″ OLED’li iPhone 12 Pro olmayan.

iPhone Pro modellerin aksine Apple, iPhone 12 için OLED panellerini Samsung ve LG’den temin edecek. Bu iki şey anlamına gelir; 6.1 ”telefon için hücre içi dokunuş yok ve BOE potansiyel bir tedarikçi olarak görülüyor.

Samsung, Galaxy Note7’den bu yana Y-OCTA panellerini kendi telefonlarında kullanıyor. Galaxy S8 aynı zamanda daha büyük S8 + eski okul panelleriyle sıkıştığında da geçiş yaptı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu