Apple Pay, Bir Başka Ülkede Daha Kullanıma Açıldı

Apple Pay, ABD'de ilk kez yayınlandıktan altı yıldan fazla bir süre sonra Meksika'ya ulaştı.

Apple Pay, Apple’ın mobil ödeme hizmetinin Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez hayata geçirilmesinden altı yıldan fazla bir süre sonra nihayet Meksika’da piyasaya sürüldü.

Ülkenin en büyük iki bankası olan Citibanamex ve Banorte müşterileri tarafından kullanılabilir. Desteklenen kartlar arasında Visa, MasterCard ve American Express bulunur.

Meksika’da Domino’s, 7-Eleven, Domino’s, PF Chang’s ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi mağazada desteklenmektedir. Daha fazlası eklenmeye devam edecek.

Apple Pay’i Ekleyen 61. Ülke


AMD

Meksika, Apple Pay için destek ekleyen 61. ülke oldu. Meksika’ya ulaşacağı haberi ilk olarak Ekim ayında Apple’ın Apple Pay ile ilgili ayrıntıları içerecek şekilde Apple Mexico web sayfasını güncellediğinde yayınlandı . Sayfanın tercümesi şu şekildedir: “Apple Pay, çeşitli ulusal bankalar tarafından verilen en önemli ödeme ağlarının kredi ve banka kartlarıyla çalışır. [Apple Pay] nakitsiz ödemenin en etkili yoludur.

Meksika’daki müşterilerin Apple Pay almak için neden bu kadar uzun süre beklemek zorunda kaldığı net değil. Bazı ülkelerde, yerel bankalar ve finans kurumlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda evlat edinme biraz zaman aldı. Bu bazen, Apple’ın işlemler için aldığı mali kesinti konusundaki çatışmalara dayanıyordu.

Apple, yavaş ama emin bir şekilde, mobil ödeme hizmetini 2014’ün sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında kullanıma sunuyor . Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 2020 yılında, koronavirüs salgını tüm dünyada varlığını hissettirdiği için piyasaya çıkış bir şekilde durdu. Geçen yıl Apple, Apple Pay sunanlara sadece iki yeni pazar ekledi: Karadağ ve Sırbistan. Bu, bir önceki yıl olan 2019’daki 24 yeni pazara kıyasla.

Meksika, 2021’de Apple Pay desteğini ekleyen ilk yeni ülke. Bu, Latin Amerika’da Apple Pay desteği sunan ikinci ülkedir. İlki, Nisan 2018’de Apple Pay’i desteklemeye başlayan Brezilya’ydı.

Apple’ın Finansal Hizmetlere Girmesi

Apple Pay, bir iPhone veya Apple Watch aracılığıyla temassız ödemeyi kullanarak mağazalardaki ürünler için ödeme yapmayı kolaylaştırır. Ayrıca, toplu taşıma ücretlerini ödemek için giderek artan sayıda yerde kullanılabilir ve ayrıca çevrimiçi veya uygulamalar aracılığıyla öğeler için daha sorunsuz bir ödeme yöntemi sunar. Apple Card ile birlikte Apple Pay, Apple’ın finansal hizmetler dünyasına ilk adımını attı.

Apple, yeni finansal özellikler ve hizmetler eklemeye devam ediyor. Şu anda beta sürümünde olan iOS 14.5’te, birden çok kullanıcı hesabını destekleyen yeni bir Apple Card Ailesi özelliği ekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu