Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple dün akşam yeni Apple Watch, iPad modellerinin yanında bir de abonelik sistemi Apple One ‘ı duyurdu.

Apple, iCloud bulut depolama alanı, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Fitness+ gibi ücretli hizmetlerini tek bir ödemede bir araya getiren bir “Apple One” aboneliğini duyurdu. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç plan mevcuttur. Ama Apple One buna değer mi?

Apple One Nedir?


Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News +, Apple Fitness + ve iCloud dahil olmak üzere tüm Apple abonelik hizmetlerini basit bir planda sahip olabiliyorsunuz.

Tek bir abonelikle, 100’den fazla ülke ve bölgedeki müşteriler iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ve Mac dahil en sevdikleri aygıtlarda en sevdikleri Apple hizmetlerinin keyfini çıkarabilir.

Bu sonbahardan itibaren, Apple abonelikleri olan müşterilere kendileri için doğru Apple One planı önerilecek, böylece herhangi bir Apple cihazından bir dokunuşla kaydolabilir ve daha da fazlasını daha ucuza alabilirler.

İlgili Makaleler

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple One Fiyatı

 • Bireysel: Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade ve aylık 14,95 dolar karşılığında 50 GB iCloud depolama alanı içerir.
 • Aile: Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade ve aylık 19,95 dolar karşılığında 200 GB iCloud depolama alanını içerir ve altı aile üyesine kadar paylaşılabilir.
 • Premier , mevcut olduğunda Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, Apple News +, Apple Fitness + ve 2 TB iCloud depolama alanını ayda 29,95 dolarını içerir ve altı aile üyesine kadar paylaşılabilir.

Apple One, müşterilerin halihazırda sahip olmadığı hizmetler için 30 günlük ücretsiz deneme içerir. Apple One ile müşteriler her ay yalnızca bir fatura alırlar ve Apple One planlarını istedikleri zaman kolayca değiştirebilir veya iptal edebilirler. Aile ve Premier planlarıyla, altı kişiye kadar aile üyesi, dahil olan tüm hizmetlere kendi kişisel hesapları ve tercihleriyle erişebilir.

Tüm bu hizmetlere aşina değilseniz, işte size hızlı bir özet:

 • Apple Music : Spotify gibi isteğe bağlı akış için milyonlarca şarkıdan oluşan bir kitaplığa erişim sunan bir müzik hizmeti.
 • Apple TV + : Bazı orijinal TV şovları ve filmleri yayınlayan bir video akışı hizmeti.
 • Apple Arcade : iPhone, iPad, Mac ve Apple TV için oyun kitaplığı sunan bir oyun hizmeti. Oyunların tümü ücretsizdir (abonelik ile) ve uygulama içi satın alma yoktur.
 • iCloud Storage : Apple’ın dosyaları, fotoğrafları, aygıt yedeklemelerini ve daha fazlasını depolayabileceğiniz bulut depolaması.
 • Apple News + : Apple’ın News uygulamasında bazı dergilere ve az sayıda ücretli gazeteye erişin.
 • Apple Fitness + : Apple Watch’unuzla birlikte çalışan kişiselleştirilmiş egzersiz programlarına erişmenizi sağlayan yeni bir fitness hizmeti.

ABD için fiyatları burada gösteriyoruz, ancak diğer ülkelerde büyük olasılıkla benzer olacaktır. Bu arada Türkiye fiyatları henüz belli değildir.

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple One Paketleri

Bireysel Plan: Aylık 14.95 dolar

Bir kişi için aşağıdaki hizmetleri içerir:

 • Apple Music (9,99 dolar ayrı)
 • Apple TV + (4,99 dolar ayrı)
 • Apple Arcade (4,99 dolar ayrı)
 • iCloud Depolama – 50 GB (ayrı olarak 0,99 dolar)

Toplamda, bu hizmetler ayrı ayrı 20.96 dolara mal olacaktı. Plan ayda 6,01 dolar tasarruf sağlıyor. Tüm bu hizmetleri istiyorsanız, bu iyi bir tasarruf.

Apple TV + veya Apple Arcade istemiyorsanız, yine de küçük bir indirim — diğer üç servise ayrı ayrı abone olmaktan 1,02 $ tasarruf edeceksiniz.

Yalnızca Apple Music ve biraz iCloud saklama alanı istiyorsanız, bu çok da iyi bir şey değil. Apple Music ve 200 GB iCloud Storage (2,99 dolar) size yalnızca 12,98 dolara mal olur.

Ve tabii ki, Apple Music’i istemiyor ve Spotify veya başka bir müzik çözümünü tercih ediyorsanız, bu hiç de iyi bir anlaşma değil.

Aile Planı: Aylık 19,95 dolar

Aile planı aylık 19,95 dolardır. Aile Paylaşımı aracılığıyla altı aile üyesine kadar aşağıdaki hizmetleri içerir;

 • Apple Music (14.95 dolar ayrı)
 • Apple TV + (4,99 dolar ayrı)
 • Apple Arcade (4,99 dolar ayrı)
 • iCloud Depolama – 200 GB (ayrı olarak 2,99 dolar)

Toplamda, bu hizmetler ayrı ayrı 27,92 dolara mal olacaktır. Plan ayda 7,97 dolar tasarruf sunuyor. Tüm bu hizmetleri birden fazla kişi için istiyorsanız, bir kez daha, bu iyi bir tasarruf.

Apple TV + ve Apple Arcade umurunuzda değilse, Apple Music ve iCloud Storage’ı ayrı olarak satın almak daha ucuzdur. Ve Apple Music’i istemiyorsanız, bu plan da iyi bir anlaşma değil.

Premier Plan: Aylık 29.95 dolar

Premier planı aylık 29,95 ABD dolarıdır. Aile planı gibi, hizmetleri de altı aile üyesiyle paylaşılabilir:

 • Apple Music (14.95 dolar ayrı)
 • Apple TV + (4,99 dolar ayrı)
 • Apple Arcade (4,99 dolar ayrı)
 • iCloud Storage – 2 TB (9,99 dolar ayrı)
 • Apple News + (9,99 dolar ayrı)
 • Apple Fitness + (9,99 dolar ayrı)

Toplamda, bu hizmetler ayrı ayrı 54.90 dolara mal olacaktı. Bu, ayda 24,95 dolar tasarruf demektir. Tüm paket abonelik hizmetlerini istiyorsanız bu harika bir şey.

Ama dürüst olun: Hepsini istiyor musunuz? Özellikle Apple News + çok popüler değil. Ve belki de Apple’ın Workout uygulamalarını kullanmayı planlamıyorsunuzdur. Aileniz için devasa bir 2 TB bulut depolamaya da ihtiyacınız yoksa, artık paradan tasarruf edemezsiniz. Gerçekte hangi hizmetleri kullanacağınızı ve hangilerinin sizin için değerli olduğunu mutlaka düşünün.

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz? Apple One ile Ne Kadar Para Tasarruf Edersiniz?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu