«
Apple, Mağazalarında Diyabet Monitörler Satışına Başladı Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

Apple’ın ilgilendiğini bildiğimiz bir sağlık alanı varsa, diyabet ve glukoz konularında oluyor.

Bunun nedeni şu anda, glikoz seviyelerinin ölçülmesinin, bazılarının rahatsızlık verebileceği bir miktar kan almayı içermesidir. Bu yüzden Apple’ın Apple Watch gibi ürünlerle glikoz seviyelerini ölçmenin invazif olmayan bir yolunu geliştirdiğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Teknoloji yüzeyini görmeden bir süre önce bu arada, Apple alternatif seçenekleri araştırıyor ve diyabet izleme cihazlarını Apple Mağazaları aracılığıyla satmaya başlamış görünüyor. Bu tür cihazlara ihtiyaç duyanlar için, seçkin Apple Store’larda, müşterilerin bir kan şekeri monitörü olan One Drop gibi araçları bulabilecekleri görülüyor.

Apple, Mağazalarında Diyabet Monitörler Satışına Başladı Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

Apple’ın cihazı satmasının nedenlerinden biri de iPhone ve Apple Watch ile entegrasyon sağlamasıdır. Cihazın kan alması gerekecek, ancak One Drop’un arkasındaki şirket, estetik açıdan hoş tasarımının cihazı kullanmayı daha cazip hale getireceğini umuyor. Cihazdan gelen okumalar, iPhone’da bulunan Apple’ın Health uygulaması ile de senkronize edilebilir; böylece kullanıcıların, doktorlarına göstermek için kullanabilecekleri tüm okumalarının dijital kaydını tutmalarına izin verilir.

One Drop kiti 69,95 dolar olarak fiyatlandırılmıştır ve sertifikalı bir diyabet eğitimcisinden gelen ücretsiz bir yıllık koçlukla birlikte geliyor. Ayrıca, kullanıcıların cihazı kullanmak için gerekli test şeritlerini alabilecekleri ayrı bir abonelik hizmeti verilecek.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *