TeknoDiot
     
     
     

Apple, Mağazalarında Diyabet Monitörler Satışına Başladı

Apple, Mağazalarında Diyabet Monitörler Satışına Başladı

Apple’ın ilgilendiğini bildiğimiz bir sağlık alanı varsa, diyabet ve glukoz konularında oluyor.

Bunun nedeni şu anda, glikoz seviyelerinin ölçülmesinin, bazılarının rahatsızlık verebileceği bir miktar kan almayı içermesidir. Bu yüzden Apple’ın Apple Watch gibi ürünlerle glikoz seviyelerini ölçmenin invazif olmayan bir yolunu geliştirdiğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Teknoloji yüzeyini görmeden bir süre önce bu arada, Apple alternatif seçenekleri araştırıyor ve diyabet izleme cihazlarını Apple Mağazaları aracılığıyla satmaya başlamış görünüyor. Bu tür cihazlara ihtiyaç duyanlar için, seçkin Apple Store’larda, müşterilerin bir kan şekeri monitörü olan One Drop gibi araçları bulabilecekleri görülüyor.

Apple, Mağazalarında Diyabet Monitörler Satışına Başladı

Apple’ın cihazı satmasının nedenlerinden biri de iPhone ve Apple Watch ile entegrasyon sağlamasıdır. Cihazın kan alması gerekecek, ancak One Drop’un arkasındaki şirket, estetik açıdan hoş tasarımının cihazı kullanmayı daha cazip hale getireceğini umuyor. Cihazdan gelen okumalar, iPhone’da bulunan Apple’ın Health uygulaması ile de senkronize edilebilir; böylece kullanıcıların, doktorlarına göstermek için kullanabilecekleri tüm okumalarının dijital kaydını tutmalarına izin verilir.

One Drop kiti 69,95 dolar olarak fiyatlandırılmıştır ve sertifikalı bir diyabet eğitimcisinden gelen ücretsiz bir yıllık koçlukla birlikte geliyor. Ayrıca, kullanıcıların cihazı kullanmak için gerekli test şeritlerini alabilecekleri ayrı bir abonelik hizmeti verilecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei MateBook D 15 Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Umut Bilgen

Redmi K30 Pro, MediaTek’in Dimensity 1000 5G Yonga Setine Sahip Olabilir!

Yusuf Karcılar

2019’da Twitter’da En Çok Neler Konuşuldu?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.