Ünlü Apple Ürün Tasarımcısı Jony Ive Apple’dan Ayrıldı!

Apple’da efsaneleşmiş isimler bulunuyor. Bnlardan biri de otuz yılı aşkın bir süredir Apple’ın, bilgisayarlarından mobil cihazlarına kadar çeşitli Apple ürünlerinin tasarımlarını ortaya koyan Jony Ive Apple’dan ayrıldı.

Bununla birlikte, ünlü tasarımcı artık Apple için çalışmayacağına karar vermiş ve kendi tasarım şirketini kuracağı için Apple’dan ayrıldığını duyurdu. Bunun gelecekteki Apple ürünlerinin tasarımı için ne anlama geldiği konusunda endişeli olanlar için Apple’ın yeni tasarım şirketi LoveFrom‘daki John Ive’nin yeni müşterilerinden biri olması bekleniyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook‘a göre “Apple, Jony’nin yeteneklerinden faydalanmaya devam edecektir; seçkin projelerde doğrudan ve birlikte çalıştığı parlak ve tutkulu tasarım ekibinin çalışmalarını sürdürerek. Uzun yıllar birlikte çalıştıktan sonra, ilişkimizin gelişmeye devam etmesinden dolayı mutluyum ve Jony ile uzun süredir çalışmayı dört gözle bekliyorum. ”

iPhone’un tasarımcısı John Ive ayrıldı!

Ünlü Apple Ürün Tasarımcısı Jony Ive Apple'dan Ayrıldı!

John Ives, “Yaklaşık 30 yıl ve sayısız projeden sonra, Apple’da eşi olmayan bir tasarım ekibi, süreç ve kültür oluşturmak için yaptığımız uzun süredir devam eden çalışmalardan gurur duyuyorum. Bugün Apple tarihinin herhangi bir noktasında olduğundan daha güçlü, daha canlı ve daha yetenekli. ” Apple’ın tasarım ekibi şimdi Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Evans Hankey ve İnsan Arayüz Tasarımı Başkan Yardımcısı Alan Dye tarafından yönetilecek.

Beş yıl önce İngiliz moda devi Burberry’nin CEO’luğunu bırakarak Apple’ın perakendeden sorumlu başkan yardımcılığına gelen Angela Ahrendts de Nisan’da şirketten ayrılmıştı. iPhone satışlerının düşmesi de yatırımcıları kaygılandırıyor

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu