Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Korsanlıkla Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin Koalisyona Katıldı

Apple TV +, korsanlığı azaltmak için varolan bir koalisyon olan Alliance for Creativity and Entertainment'a katıldı.

Alliance for Creativity and Entertainment korsanlıkla mücadele etmek için var olan bir endüstri koalisyonudur.

Apple TV +, orijinal içeriğe olan bağlılığını gösteren bir hareketle gruba katıldı.  Peki bu koalisyon nedir?


The Motion Picture Association (MPA), 1922’de kurulan ve ABD’deki büyük film stüdyolarının başkanlığını yaptığı bir Amerikan grubudur: Paramount Pictures, Sony Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Studios ve Warner Bros.

Netflix, endüstride önemli bir değişime işaret eden MPA’ya 2019’da katıldı . Geleneksel Hollywood stüdyolarının yanına katılan bir yayın platformu.

Genel olarak MPA, film ve televizyon endüstrisini desteklemeyi ve telif hakkını korumayı amaçlamaktadır.

Alliance for Creativity and Entertainment, (ACE), 2017 yılında MPA’dan oluşan bir gruptur. Bu, “video içeriği için yasal pazarı desteklemeye ve çevrimiçi korsanlığın zorluklarını ele almaya kendini adamış, önde gelen içerik oluşturucular ve isteğe bağlı eğlence hizmetlerinden oluşan küresel bir koalisyondur”.

ACE üyeleri, MPA’dakileri içerir, ancak aynı zamanda Amazon ve Hulu gibi diğer yayın hizmetlerinin yanı sıra BBC Studios ve Star India gibi küresel yaratıcıları da içerir.

Apple Neden ACE’ye Katıldı?

Apple, ACE’nin yönetim kuruluna katılıyor. Bu, yalnızca telif hakkıyla korunan materyallerin korsanlığıyla mücadele etmekle kalmayıp, aynı zamanda Apple TV + yayın hizmetinde orijinal içeriğin devam eden üretimine olan bağlılığını da gösteren bir hareket.

Netflix ve Apple artık ACE tahtasında oturduğundan, yeni dalga yayın stüdyoları ile tipik Hollywood stüdyoları arasındaki bağı da sağlamlaştırıyor.

Apple, Korsanlıkla Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin Koalisyona Katıldı

Koalisyona Katılım İşe Yarar mı?

DataProt tarafından derlenen istatistiklere göre, 2018’de yalnızca ABD’de 17 milyondan fazla kişi telif hakkı materyalini indirdi. Görünüşe göre, telif hakkıyla korunan materyallerin yasadışı indirilmesi, küresel bant genişliğinin% 24’ünü kullanıyor ve ABD’de müzik korsanlığı nedeniyle her yıl 70.000 iş kaybediliyor.

Korsanlığın sektör için bir sorun olduğu açıktır, bu nedenle kendi çıkarlarını korumak isteyeceği mantıklıdır. İnanç, yasa dışı korsan materyal kaynaklarını kapatarak, insanların yasal sağlayıcılara yönlendirileceğidir. Ancak, eleştirmenler, diğer yasadışı sitelerin kapalı olanların yerini alacak gibi görüneceğini söyleyecektir.

Korsanlık sadece film ve televizyon endüstrisini etkilemez. Video oyunları da dahil olmak üzere bir bütün olarak eğlence dünyası için bir problem. Bir şey korsanlığı yapmayı düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Yasallık bir yana, gerçek bir güvenlik riski oluşturabilir.

Apple, Korsanlıkla Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin Koalisyona Katıldı Apple, Korsanlıkla Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin Koalisyona Katıldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu