Apple, iPhone ile Filme Alınan Dünyanın ilk Operasını Tanıttı

"İzolasyondan Sekiz Şarkı" projesinin dünya prömiyeri Apple Music'te gerçekleşti.

“İzolasyondan Sekiz Şarkı” projesinin dünya prömiyeri Apple Music’te gerçekleşti.

Apple, Ilya Demutsky’nin katılımıyla “İzolasyondan Sekiz Şarkı” projesini sundu. Şirkete göre bu, müzik endüstrisi tarihinde tek başına yazılan ve tamamen iPhone’da çekilen ilk operası duyuruldu.

Projenin dünya prömiyeri  Apple Music’te gerçekleşti. İzolasyondan Sekiz Şarkı’nın yazarı, Thomas Ades ve Ilya Demutsky de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden sekiz besteciyi bir araya getiren ünlü şef Oliver Zeffman’dı. Sonuç olarak, Billy Boyd Cape’in yönettiği kırk dakikalık bir film oluşturuldu.

Besteciler, her biri son beş ayda yaşadıklarına dayalı olarak izolasyon üzerine sekiz metin seçtiler. Projede Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’dan 50 kişi uzaktan çalıştı. 

Oyuncular arasında şunlar vardı: 21. yüzyılın en çok aranan akademik sanatçılarından biri olan İngiliz opera divası Sarah Connolly – Yestin Davis ve BBC Uluslararası Vokal Yarışması “Dünyanın Şarkıcısı” nın galibi – 2016 yılında Moskova’daki Bolşoy Tiyatrosu’nda ilk kez sahneye çıkan Andrei Kimach. Opera’yı dinlemek için buradan göz atabilirsiniz.

Apple, iPhone ile Filme Alınan Dünyanın ilk Operasını Tanıttı

İLGİLİ İÇERİK:  CarPlay Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu