Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Intel’in Modem İşi İçin 1 Milyar Dolar Ödeyebilir

Apple ile ilgili haberleri takip ediyorsanız, Apple’ın kendi akıllı telefon modemlerini geliştirmek için nasıl çalıştığı hakkında raporlar duymuş olabilirsiniz.

Apple, Hiçbir şekilde küçük bir girişim değildir ve bu nedenle, Apple kesinlikle alabilecekleri her türlü yardıma ihtiyaç duyar, bu yüzden Intel’in modem işine bakmaları şaşırtıcı değil.


The Wall Street Journal’dan yayınlanan bir rapora göre, Apple‘ın sözde Intel’in modem işini satın almak için “ileri görüşmelerde” olduğu iddia ediliyor, bunun için potansiyel olarak 1 milyar dolar ödeyebileceklerini iddia ediyor. Bu söylentileri ilk defa duymuyoruz, Haziran ayında Apple’ın hala Intel’in modem işini alma fikriyle ilgili olduğu bildirilmişti.

Apple, Intel'in Modem İşi İçin 1 Milyar Dolar Ödeyebilir

Apple ve Intel modem ortaklığı

Intel‘in modem işlerini neden boşaltmak istediğini merak edenler için, şirketin 5G modemindeki gelişmeyi durduracaklarını duyuracak şekilde toparlandı. Şirketin başlangıçta Apple’a 5G modem tedarik etmesi gerekiyordu, ancak bu daha sonra Apple ve Qualcomm birbirleriyle dava açtıklarında iptal edildi ve böylece Apple’ın tekrar Qualcomm’dan kaynak almasına izin verildi.

Apple, bugüne kadar kendi yonga setlerini üretiyor ve şirketin de kendi başlarına yapmayı denemekle ilgili bir ünü var, bu nedenle modemleri artık Intel’in üretmesi taraftarı ancak eğer olumsuz sonuçlanırsa Apple kendi modemlerini üretecek gibi duruyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu