Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Intel’in Mobil Modem Bölümünü Satın Aldı!

Intel, yaz aylarından beri gündemde olan 1 milyarlık akıllı telefon modem işletmesinin çoğunluğunu bugün Apple’a sattı.

Temmuz ayında açıklanan anlaşmanın sonuna gelindi. Intel’in hala milyar dolarlık zarar ettiği iddia edilmesine rağmen 1 milyar dolar değerinde olan satış bugün gerçekleşti. Apple, Intel’in mobil modem teknolojisine sahip olarak, kötü bir ilişkisi olan Qualcomm gibi satıcılara yönelmek yerine, kendi bünyesindeki bağlı cihazları için daha fazla bileşen tedarik edebilecek.


Satış, yalnızca Intel’in akıllı telefon mobil modem kısmını içeriyor. Intel hala bilgisayarlar, IoT aygıtları ve otonom araçlar için modemler oluşturmaya devam edecek.

Apple Intel'in Mobil Modem Bölümünü Satın Aldı!

Intel, Qualcomm’un rekabet karşıtı patent taktiklerine karşılık, akıllı telefon modem işinin Apple’a satılmasını zorunlu kıldığını iddia ediyor. Şirket yöneticileri, FTC’nin Qualcomm aleyhindeki devam eden  davasının bir parçası olarak mahkemede tanıklık ediyorlardı. Yargıç şirket aleyhine karar vermişti. Ancak Qualcomm karara 9. ABD Temyiz Mahkemesi götürerek sonuca itiraz etti.

Anlaşma tamamlandığı için Apple, tedarik zincirinde daha fazlasına sahip olacak ve mobil cihazlarının en önemli bileşenlerinden bazılarını tasarlama ve üretme konusunda üçüncü taraf satıcılara daha az bağımlı olacak. Apple, ilk üç iPhone modelinde A serisi mobil işlemcilerini piyasaya sürmeden önce Samsung işlemcilerini kullanıyordu.

Firma cihazları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak ve daha iyi verim almak için üretimlerini kendisi yapmaya başlamıştı. Apple gelecekte bazı bilgisayarlarında Intel işlemcileri devre dışı bırakacağını ve bunları kendi ARM tabanlı işlemcileriyle değiştireceği bile söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu