Tiktok Takipçi Satın Al

Müjde: Apple Ürünlerinin Fiyatlarında İndirim!

Doların yükselmesi karşısında para biriminin değer kaybettiği ülkelerde Apple bu ülkelerde fiyat politikasını tekrar gözden geçiriyor.

Çin ve Türkiye gibi ülkelerde yerel para birimi ABD dolarına karşı değer kaybetti ABD doları bir önceki yıla göre daha fazla yükseldi. Apple’da bu konu hakkında planı var olduğunu kanıtladı. Salı günü Apple‘ın CEO’su Tim Cook, Apple bazı pazarlardaki yabancı fiyatları bir yıl öncesine veya ona eşitleyerek sıfırlayarak yerel para birimlerine ayarlayacağını söyledi. Etkili bir şekilde bu Apple’ın güçlenen bir doların maliyetini düşüreceği anlamına gelir.


Müjde: Apple Ürünlerinin Fiyatlarında İndirim!

Apple, İndirimi Yolda!

Tim Cook, Reuters’a verdiği röportajda, “iPhone fiyatlarını yerel düzeyde daha tüketilebilir bir hale sokmaya karar verdik” açıklamasında bulundu. Tim Cook bazı ülkelerde yabancı ülke para biriminin değer kaybına göre fiyatlarını ayarlayacaklarını söyledi.

Ayrıca Cook, Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmelere de değinerek liranın dolar karşısında son bir yılda yüzde 33 değer kaybettiğini anımsattı ve Apple’ın satışlarının Türkiye’de 2018’de bir önceki yıla göre 700 milyon dolar daha düşük olduğunu söyledi. Tim Cook aynı zamanda Brezilya, Hindistan ve Rusya’da da yerel para birimlerinden doğan sıkıntılar olduğunu belirtti.

Müjde: Apple Ürünlerinin Fiyatlarında İndirim!

Apple Store’da iPhone XR başlangıç fiyatı 7399 seviyesinde. Amiral gemisi modellerden iPhone XS 9899, XS Max ise 10.799 liradan başlayan fiyatlar ile tüketicilere sunuluyor. Bunun dışında 4K Apple TV 2499, AirPods 1349, iPad Pro 12.9 6649, Apple Watch Series 4 ise 3099 liradan başlayan fiyatlar ile satışta. Apple ürünlerinin Apple Türkiye Garantili ürün satan birçok teknoloji mağazasında bu fiyatların altında konumlandığını da görüyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu