Apple, iCloud'da Kullanıcı Fotoğraflarını Taramaya Başladı - TeknoDiot.com

Apple, iCloud’da Kullanıcı Fotoğraflarını Taramaya Başladı

Abone Ol 

Apple, iCloud bulut hizmetindeki kullanıcıların fotoğraflarını taramaya başladı. Şirket, sürecin otomatik olarak ve güvenlik amacıyla çocuk istismarını tespit etmek için gerçekleştiğini açıkladı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple, iCloud’da kullanıcı fotoğraflarını taramaya başladı. Apple, çocuk istismarı veya reşit olmayanların cinsel sömürüsü belirtileri gösterebilecek dosyalar aradıklarını belirttiler. Bunu Apple, CES 2020 forumda şirket gizlilik kıdemli müdürü Jane Horvath tarafından duyuruldu.

Uzman, bunun meslektaşları tarafından değil, özel bir program tarafından yapıldığını belirtti. “Apple görüntü eşleştirme teknolojisini kullanıyor. E-postadaki spam filtreleri gibi, sistemlerimiz şüpheli görselleri aramak için elektronik imzalar kullanır. Bu tür fotoğrafları saklamak için kullanılan hesaplar hizmet şartlarını ihlal eder ve derhal silinmeleri gerekir.” açıklaması yapıldı.

Apple, iCloud'da Kullanıcı Fotoğraflarını Taramaya Başladı

iCloud’da kullanıcı fotoğrafları taranıyor

Aynı zamanda, şirket bu prosedürün sadece 2019’da başladığını belirtti, Apple bunu güncellenmiş bir gizlilik bildiriminde söyledi. Aynı zamanda Apple, kullanıcı bilgilerini korumak için uçtan uca şifreleme anahtarları kullanmaya devam ediyor.

The Guardian’ın yazarı tarafından önerildiği gibi, Apple algoritması görüntü ayrıntılarını tarar ve bunları yetişkin sitelerinde barındırılan içerikle otomatik olarak karşılaştırır. Aynı algoritma “şüpheli imzalar” fark edebilir. Apple’ın yaşayan bir çalışanının bundan sonra verileri kontrol edip etmediği bilinmiyor. Son olarak daha fazla teknoloji haberlerimize okumak isterseniz teknoloji haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Göz atın:   1.4 Milyon İnsan 51. Bölge'yi Basmaya Gidecek!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL