Apple Herkesi Kandırdı mı?

2019’un sonunda, şirketin hayranları Apple’ın başarılarına ve tarihinin en iyi yılına sevinirken, bir grup finansal analist kötümser tahminlerini yayınladı.

Apple hisse senetleri aşırı değerlendi ve 2020’nin başlarında şirket tekliflerde ve piyasa değerinde hızlı bir düşüş bekliyor. 2020’nin ilk on günü zaten geride kaldı, bir şeyi ciddi bir şekilde yargılamak için çok erken, ancak ön sonuçlar elde edilebilir.

Şüphecilerin tahminleri, en azından şimdilik, gerçekleşmedi. Yılın ilk günlerinde, Apple ile önemli bir şey olmadığı zaman, hisse senedi fiyatı dar sınırlar içinde dalgalandı, ancak genel olarak büyümeye devam etti. 2019’da ulaşılmayan 300 doların psikolojik bariyerini aşarak, tekrar tekrar tarihsel maksimum değeri aştı.

Atalet ile. Ve sonra yeni yıl gerçekten başladı. Olay 8 Ocak Çarşamba günü gerçekleşti. Rusya Federasyonu’ndaki “Yeni Yıl tatilleri” nin son gününde, NASDAQ borsasında işlem yapmanın dördüncü gününde, şirketin hisse senedi fiyatı tekrar yeni seviyelere yükseldi.

9 Ocak’ta başka bir şey oldu, büyüme devam etti. Tarihsel maksimum bu gün birkaç kez değişti, şimdi 310.43. Her zaman için, NASDAQ New York Menkul Kıymetler Borsası’na Apple’ın hissedarlığının (o zamanki adı Apple Computer idi) yerleştirilmesinden bu yana, şirketin hisseleri henüz bu kadar yüksek teklif vermedi. En yüksek başarı anı kısa sürdü, bundan sonra oran 306.31’e düştü, 309.62’ye yükseldi, tekrar düştü. İşlemler 309.63’te sona erdi.

Apple Herkesi Kandırdı mı?

Apple Servisleri

Apple dünyaya hizmetlerinin başarısını anlattı . Onlarla her şey yolunda, abone sayısı çok büyük ve büyümeye devam ediyor. Medyada, 2019’un son haftalarında, İngilizce konuşan ülkeler için bir haber hizmeti olan Apple News + ‘nın gülünç derecede düşük bir 300 veya 400 bin abonede donduğu ve gerçekten başarısız olduğu bilgisi vardı.

Ve bunun kanıtı çok inandırıcı görünüyordu. Apple bu iddialar hakkında yorum yapmıyor, görünüşte hemfikir görünüyor – ama şimdi resmi veriler ortaya çıktı (ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’daki 100 milyon abone), bu yanlış anlama sona erdi.

Apple Herkesi Kandırdı mı?

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!