Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Ekim Ayında macOS Catalina’yı Yayınlayacak

Apple, macOS Catalina güncellemesini Ekim ayında yayınlayacağını açıkladı.

Apple’ın iPhone tanıtım etkinliğinin bir parçasıydı. Olduğu söyleniyor, şirket kesin tarihini açıklamadı.


MacOS Catalina Ekim sırasında herhangi bir zamanda gelmesi olabilir. Bu aynı zamanda iOS 13 ve watchOS 6‘nın macOS Catalina’dan önce hazır olacağı anlamına geliyor. Apple, iOS 13’ün ve WatchOS 6’nın 19 Eylül’de yayınlanacağı duyurdu. Apple’ın yeni MacBook’lar için yapılacak olan açılış etkinliğinde macOS Cataling’i piyasaya sürmesi muhtemel.

Apple nihayet Screen Time’ı macOS’a genişletti. Ekran saati, uygulamalara harcanan zamanı izlemeye yardımcı olan ve ekran süresi sınırlarını belirlememize izin veren son derece kullanışlı bir yardımcı programdır.

Apple Ekim Ayında macOS Catalina'yı Yayınlayacak

Ekran Saati ayarları tüm cihazlarda senkronize edilir, böylece uyguladığınız herhangi bir sınır, sahip olduğunuz tüm Apple cihazlarında kullanımınız için geçerli olacaktır. MacOS’taki Ekran Saati Catalina, kullanıcılara çalışmalarını veya oyunlarını kaydetme süresi dolduğunda ekstra bir dakika verecek yeni ve kullanışlı bir “Bir dakika daha” özelliği kazanıyor.

Apple, her yeni güncellemede işletim sistemlerinin güvenliğini artırmaya odaklanır. macOS Catalina bu konuda farklı değil. MacOS’ta Gatekeeper Catalina artık tüm sorunları güvenlik sorunları için kontrol ediyor ve ayrıca kullanıcı belgelerine erişmeden önce uygulamaların gerekli izni almasını gerektiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu