Tiktok Takipçi Satın Al

Apple A18 Pro İşlemcisini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Apple, iPhone 16 serisi için A18 işlemciyi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak şimdi A18 Pro işlemcisi hakkında bilgiler ortaya çıktı. Bu da şunu gösteriyor ki şirket, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için biraz daha güçlü bir versiyon olan yeni çipi geliştirebilir. Yeni A serisi işlemcisinin test aşamasında olduğu anlaşılıyor ve Geekbench 6 puanları, M3, M3 Pro ve M3 Max işlemcilerine kıyasla daha yüksek performans sunduğunu gösteriyor. Ancak ne yazık ki çoklu görev testlerinde sonuçlar şu anda pek etkileyici görünmüyor. Ancak tek çekirdekli modda, bu şu anda tüm çözümler arasında en güçlü seçenek gibi görünüyor.

Örneğin, Apple’ın M3 işlemcisi tek çekirdekli bir testte Geekbench 6’da 3,076 puan alırken, yeni A18 Pro işlemcisi yaklaşık olarak tüm M3 işlemcilerinden %14 daha hızlı olduğunu gösteren 3,500 puanlık bir performans sergiliyor. Apple’ın gelecekteki amiral gemisi çipi, Snapdragon 8 Gen 4’ün tahmin edilen puanlarıyla karşılaştırıldığında bile inanılmaz derecede verimli görünüyor. Çünkü gelecekteki Qualcomm amiral gemisi çipi 2,845 puan alırken, A18 Pro’nun bu rakamı %23 daha yüksek. Ancak çoklu görev testi Geekbench 6’da işler biraz değişiyor – burada çip 8,200 puan alırken, Snapdragon 8 Gen 4 %29 daha güçlü görünüyor.


Şimdi enerji verimliliği ve gerçekten daha önemli olan çalışma sıcaklıkları hakkında sorular var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu