Tiktok Takipçi Satın Al

Apple A14 Çipleri Geliyor!

TSMC, 2020 iPhone modelleri için Apple A14 yonga setlerini yapan tek üretici olacak. Üçüncü çeyrek lansmanının geleneksel sonuna hazırlanmak için üretime bu yılın ikinci çeyreğinde başlanacak.

A14, TSMC’nin yeni 5nm teknolojisini kullanılarak yapılacak ve Apple‘ın siparişi üreticinin kapasitesinin üçte ikisini kapsayacak. iPhone 12 telefonlarının 5nm yonga setiyle piyasaya giren ilk telefon olma şansı var. 2018’de iPhone XS ikilisi 7nm çipli ilk modeldi.


Apple A14 Çipleri Geliyor!

Huawei‘nin yonga seti bölümü olan HiSilicon’un TSMC’nin ilk 5 nm üretiminin diğer müşterisi olduğu bildiriliyor. Mate 40 ailesi, 5nm’lik bir işlemci kullanılarak Kirin 1020 tarafından desteklenecek.

Snapdragon 865 ve Kirin 990’ın zaten 7 nm’lik bir işlemci kullandıkları onaylandı. Bu nanometrelerin sadece bir kılavuz olduğunu, Snapdragon için kullanılan TSMC’nin N7P’sine kıyasla 5nm sürecinin gerçek avantajının henüz teyit edilmediğini unutmayın. Apple ile ilgili makalelerimizi takip etmek için Apple Haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu