Apple, 2020’de Yeni HomePod, iMac ve Daha Ucuz iPad Çıkarmayı Planlıyor

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Koronavirüs, Apple’ın yeni ürünler üzerinde çalışmasını daha zor hale getirdi.

Apple bu yıl yeni bir HomePod ve daha bütçeye uygun iPad’ler çıkarmayı planlıyor. 2020 sürümü için izlenen diğer ürünler arasında yeni bir MacBook Pro, yeni bir Apple Watch ve yeni bir Apple TV yer alıyor.

Apple çalışanlarının büyük çoğunluğu şu anda Kaliforniya’daki evde kalma direktifleri nedeniyle evden çalışıyor olsa da, şirket hala yeni ürünler üzerinde gayretle çalışıyor. Kısacası, Apple’ın yeni ürünler üzerinde yenilik yapma ve bu ürünler üzerinde çalışma yeteneği biraz bodur olabilir, ancak tamamen boğulmamıştır. Bloomberg’den gelen bir rapora göre, Apple’ın donanım mühendislerinden bazıları, koronavirüs pandemisinin ortasında Apple’ın uzay kampüsünde çalışmak için özel izin aldı.

Özellikle, Apple’ın HomePod ve Apple TV’nin yeni nesil sürümleri de dahil olmak üzere bir dizi yeni cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor. Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü diğer ürünler arasında yeni bir MacBook Pro ve bütçe dostu iPad’lerle birlikte Apple Watch ve iMac’in yeni iterasyonları yer alıyor.

Koronavirüsünden dolayı ertelenme olabilir mi?

Apple’ın yaptığı ayarlamalar ne olursa olsun, binlerce çalışanın uzaktan çalışıp kişisel olarak işbirliği yapamamasıyla ürün geliştirmenin çok daha az verimli olacağı gerçeği ortadan kalkar. İleriye baktığımızda, bunun yukarıda belirtilen ürünlerden herhangi birinin piyasaya sürülme tarihlerini etkileyip etkilemediğini görmek ilginç olacaktır.

Apple’ın 2020 ürün serisini çevreleyen bazı detaylar net olmasa da, birkaç cihaz hakkında söylentiler duyduk. Örneğin, yeni nesil Apple Watch, kullanıcının kan-oksijen seviyelerini ölçme özelliğinin yanı sıra geliştirilmiş pil ömrüne sahip olacağı bildiriliyor. Bunun ötesinde, 2021 Apple Watch daha fazla güvenlik için Touch ID’yi de içerebilir .

Logitech G Çekiliş

Bu arada Apple TV’nin bir sonraki yinelemesi, bu yılın ilerleyen saatlerinde daha fazla depolama alanı ve yükseltilmiş bir işlemci (A11 veya A12) ile birlikte gönderilecek. İlgili bir notta, TVOS’un yaklaşan bir sürümünde, ebeveynlerin belirli programlara ve uygulamalara erişimi kısıtlamasını sağlayacak bir Çocuk Modu bulunacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu