PUBG Mobile’a Yeni Rakip: Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile Sürümünü Çıkarmaya Hazırlanıyor! Apex Legends oyununun Çin oyun piyasasına girmesinin hedeflendiği belirtilirken oyunun başka platformlarda da oynanabilir hale gelmesine çalışıldığı belirtildi.

EA’nın daha çiçeği burnunda olan Apex Legends’in mobile gelmesi söz konusu. Apex Legends oyunu PC, PlayStation ve Xbox platformlarında çıkışını bir hafta önce gerçekleştirmişti.


PUBG ve Fortnite’ı çıktığı günden bu yana  acaba tahtından indirebilecek mi diye düşündüren oyun olan Apex Legends, şimdi de PC ve konsollardan sonra mobile gözünü dikti. Peki, Apex Legends Mobile ne zaman çıkış yapacak.

Battle Royale oyunları kuşkusuz PC’den sonra en çok mobil cihazlarda oynanıyor. Hele PUBG Mobile, bir battle royale oyunu olarak, oyunlarla alakasız kitleleri bile kısa süre içerisinde “gamer” yaptı. Hal böyleyken, Electronic Arts da kuşkusuz bu pazara girmek isteyecekti -ki öyle de oldu. Yeni gelişmelere göre EA, Fortnite’ın tahtına göz dikti: Apex Legends Mobile geliyor.

EA Games’in CEO’su, Apex Legends Mobile için kolların sıvandığını açıkladı. Apex Legends, çıktığı günden itibaren Twitch platformunda da en çok izlenen oyunlar arasına girmeyi başararak büyük başarı elde etti. Battle Royale türüne farklı bir bakış açısı getiren Apex Legends’ın mobil sürümünü çıkarmak isteyen EA, Apex ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

PUBG Mobile'a Yeni Rakip: Apex Legends Mobile

Rakipleri PUBG ve Fortnite‘ın mobil platformda da yer alması Apex Legends‘ın işini zorlaştıracak gibi görünüyordu. Ancak EA bu zorluğu ortadan kaldırmak için oyununu mobile de taşıyacağını açıkladı.

EA CEO’su Andrew Wilson’ın “Önceden de belirttiğim gibi, Apex Legends’ı ilerleyen zamanlarda mobile cross-play olarak yayınlamayı planlıyoruz. Oyunun Amerika ve Avrupa’nın yanında Asya’da muazzam bir değere ulaşmasını bekliyorum, ki bunun için sürekli iletişimdeyiz.” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamalar sırasında Apex Legends’ın mobil sürüme geleceği de kesin bir şekilde doğrulanmış oldu. Battle Royale türünün mobil platformlardaki tek hakimi olan PUBG Mobile’ın Apex Legends’ın mobil sürümünün ortaya çıkması ile birlikte gerçek bir rakiple karşılaşması söz konusu olacak. Mobil platformda iki oyundan hangisinin ayakta kalacağı ise merakla bekleniyor.

Android ve iOS platformları içinde geliştirilebileceklerini belirten CEO, şimdilik bu konu üzerinden yoğunlaştıklarını da özellikle dile getiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu