Tiktok Takipçi Satın Al

Apex Legends FPS Arttırma Yolları

Fortnite ve PUBG gibi dünyada popüler olan battle royale oyunlarına ek birçok oyun geliştirilmekte. Bunlardan biride EA’nın yeni battle oyunu Apex Legends tanıtılmıştı.

Apex Legends

Apex Legends oyuncular ile buluştu. Origin platformunda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Respawn şirketi tarafından geliştirilen yeni battle royale oyunu Apex Legends, Titanfall oyun serisini bilenleriniz elbette vardır işte yeni oyun aynı evrende, aynı zaman diliminde konusu geçiyor.


Oyunda Overwatch oyununda yer alan karakterlere oldukça benzer bir kahraman sistemi kullanılmış. “Legends” ismi verilen kahramanların kendilerine özgü güçleri ve silahları var. Apex Legends’ta bir round maksimum 60 oyuncu ve üç kişilik takımlardan oluşuyor. 

İLGİLİ HABER: Apex Legends Sistem Gereksinimleri

İLGİLİ HABER: Apex Legends’da 500 Bin Oyuncuyu Banlandı

Apex Legends geliştiricisi olan Respawn’dan oyuncuları sevindiren bir haber geldi. Şirket, oyunun sürekli olarak güncelleneceğini ve yeni içeriklerin eklenmeye devam edeceğinin altını çiziyor. Burada Fortnite’dakine benzer bir sezon sistemi kullanılacak. Her yeni sezonda yeni silahlar, kozmetikler ve karakterler eklenecek.

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da piyasaya sürülmüştü.

Apex Legends FPS Arttırma Yolları

Apex Legends FPS arttırma yolları neler?

Apex Legends oyunu ücretsiz olmasından dolayı her oyuncunun oynamak istediği Battle Royale oyunu. Apex Legends orta dereceli bilgisayarlarda akıcı şekilde oynayabiliyoruz ancak daha iyi bir performans için FPS arttırma yollarını bu rehberimiz de sizlerle paylaşacağız.

Aşağıda bazı ayarları vermiş bulunuyoruz. Bu ayarlar önerilendir sadece düşük sistem gereksinimli bilgisayarlar için olduğunun altını şimdiden çizelim. Zaten performanslı bir bilgisayar için FPS attırmaya gerek kalmıyor.

Hemen Apex Legends oyununu başlatın ve açıldıktan sonra Ayarlar (Setting) menüsüne girin. Ardından Video kısmına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki kısımları düzenleyin.

1. Apex Legends ayarlarını güncellemek

Aspect Radio: Apex Legends normal ayarı kalsın (native)

Field of View: Görüş açısı ayarıı, 90 veya daha düşük seçebilirsiniz.

Color Blind Mode: Renk körü modu. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

V-Sync: Disable yapın.

Adaptive Resolution FPS Target: Normalde 0 tavsiye edilmekte. Bilgisayar performansınız ve donanımınız kötü ise 50-100 arasında bir değer seçebilirsiniz. Ayar yükseltildiği zaman görüntü blur olabilir ve uzak mesafeyi görmeniz zorlaşabilir.

Adaptive Supersampling: Disable yapın.

Anti-aliasing: None yapın.

Spot Shadow Detail: Disabled yapın.

Texture Filtering: Bilinear seçin.

Ambient Occlusion Quality: Disabled yapın.

Display Mode: Fullscreen yapın.

Sun Shadow Coverage: Low olarak seçin.

Sun Shadow Detail: Low olarak seçin.

Volumetric Lighting: Disabled yapın.

Resolution:Bilgisayarınız kötü ise bu ayarı düşük olarak ayarlayın ancak oyunun görüntü kalitesi düşecek ancak oyun akıcı olacaktır.

Dynamic Spot Shadows: Disabled yapın.

Texture Streaming Budget: None veya Very Low yapın.

Impact Marks: Disabled olarak seçin.

Ragdolls: Ayarınıda Low seçin.

2. NVIDIA ekran kartı denetim masası ayarları

Eğer bilgisayarınızda bir NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız bu ayarlar tam size göre olabilir. İlk olarak NVIDIA denetim masasını açınız. Ardından 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında yer alan program ayarları kısmında gelin ve ekleye tıklayın.

Sonrasında ise Apex Legends oyununu seçin. Seçilen programı ekleye basın. Ekledikten sonra bu program için ayarları belirleyin kısmındaki önceden oluşturulmuş meksimum kare sayısını “1″ olarak seçin.

Eğer masaüstü bilgisayar değilde dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız bu ayarı bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin kısmını Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak seçmeniz yeterli olacaktır.

3. Windows 10 oyun modu ayarları

Windows 10 oyun modunu kapatmak için Başlat simgesine tıklayarak Başlat menüsüne gel ve Ayarlar‘ı açın. Bu menüde Oyun‘a tıklayın ve Oyun Modu sekmesindeki “Oyun Modu kullan” seçeneğini Kapalı hale getiriniz.

Sol menüde yer alan Oyun çubuğu sekmesine geliniz ve “Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve Oyun çubuğunu kullanarak yayınlayın” seçeneğini Kapalı duruma getirerek oyun çubuğunu kapatın.

Oyun DVR da devre dışı bırakılırsa iyi olur. Aynı menüdeki Oyun DVR sekmesine gel ve “Ben oyun oynarken arka planda kaydet” seçeneğini Kapalı duruma getirin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu