Anti Ghosting Nedir? Klavyede Ne İşe Yarar?

Anti ghosting nedir? Temel olarak önleyici bir klavyedir. Genel olarak bir klavyede altı ve daha fazla tuşa aynı anda basılması durumunda ghosting durumu oluşmaktadır.

Anti ghosting klavye de bu durumun önüne geçmek amacıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Anti ghosting klavyelerde altıdan fazla tuş dışında istenirse tüm tuşlara aynı anda basılsın herhangi bir sorun yaşanmamakta ve ghosting durumu meydana gelmemektedir. Bu özellikteki klavyelerde bütün karakterler ve de komutlar başarılı bir şekilde girilebilmektedir.

Günümüzde gündelik online ve dijital işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla bilgisayar kullanımı yapan, günlük rutinlerini bilgisayarlar üzerinde gerçekleştiren kişiler bu özellikli bir klavyeye ihtiyacı olmamaktadır. Dolayısı ile bu özellikteki klavyeler, sıradan bilgisayar kullanıcılarına değil; daha çok online oyun amacıyla bilgisayar kullanan kişilerin amacına hizmet etmektedir.

Anti Ghosting Nedir? Klavyede Ne İşe Yarar?

Anti Ghosting Klavye Ne İşe Yarar?

Anti ghosting özelliği olan klavyeler genel olarak online olarak oyun oynayan bilgisayar kullanıcıları için üretilmektedir ve bu klavyeler sayesinde oyunlar daha profesyonelce oynanabilmektedir. Aynı anda pek çok klavyeye basılmasını zorunlu kılan oyunlarda ghosting klavyenin devreye girmesi nedeniyle başarılı bir şekilde komutlar verilememektedir.

Bu noktada anti ghosting klavyeler kullanıcılarına avantajlar sunmaktadır. Özellikle ikili ve çoklu oyunlarda aynı anda birçok tuşa basılması söz konusudur. Bu noktada ekip ile oynanan oyunlarda bir zorunluluk olarak bunun kullanımı yapılmaktadır.

Anti Ghosting Nedir? Klavyede Ne İşe Yarar?

Anti Ghosting Nedir? Klavyede Ne İşe Yarar?

Anti Ghosting Nedir? Klavyede Ne İşe Yarar?

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu