Android'te Canlı Yayın Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com

Android’te Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Abone Ol 

Bu rehberimizde sizlere telefonunda oynadığınız bir oyunun veya android üzerinde yaptığınız işlemlerinizi nasıl canlı yayın olarak yapabileceğinizi gösteriyoruz. Öncelikle herkese merhaba TeknoDiot takipçileri.

Yukarıda da belirttiğim gibi sizlere bu rehberimizde Android’te canlı yayının nasıl yapılacağını göstereceğiz. Öncelikle Android işletim sisteminizin sürümünün kaç olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Eğerki Android sürümünüz 5.0’ın altında ise telefonunuz rootlu olmadan öğreteceğimiz uygulama ile yayın yapamayabilirsiniz.

Sürümünüzü öğrendikten sonra eğer ki yukarıdaki şartı karşılıyorsa telefonumuza shou.tv Android uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Uygulama direk Google Play üzerinde bulunmuyor ama aynı işlevi gören türevlerini biraz araştırarak bulabilirsiniz. shou.tv uygulamasının APK’sını bulup indirdikten sonra uygulamayı telefonumuza kuruyoruz(APK’yı uptodown sitesinden indirebilirsiniz fakat kurmadan önce tarama yapmanızı tavsiye ederiz!).

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Android'te Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Kurulum bittikten sonra üyelik açarak uygulamaya giriş yapıyoruz. Sonrasında bizi üç menüsü bulunan ana sayfası karşılıyor. İlk sayfada yayın yapan diğer kullanıcıları görebiliyoruz. Ayrıyetten bizim taslak olarka hazırladığımız videolarda bu kısımda görünüyor.

Bizim kullanacağımız menü ikincisi olandır. Bu menüye geldiğimizde bizi yayına başla/sonlandır butonu karşılıyor. Başla tuşuna bastığım da direk yayına başlayabiliyor ve diğer kişilerin ulaşabileceği yayın linkini bu butonun altında bulunan kısımdan paylaşabiliyorsunuz. Ayriyetten uygulama sadece canlı yayın için değil ekran video kaydı içinde kullanılabiliyor.

Göz atın:   Sony Xperia XZ3 ve XZ2 Modelleri Android 10 Güncellemesi Aldı

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu