Tiktok Takipçi Satın Al

Android’in Mesajlar Uygulaması Yeni Özelliğe Kavuşuyor

Android’in Mesajlar uygulaması işletmeler için spam koruması ve doğrulama özelliğine kavuşuyor.

Yeni servisler, kullanıcıların spam göndericileri, sahte numaralar ve daha fazla hileli işletmeleri tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlandı”


Google, kullanıcıların kendilerini spamcılara, kötü niyetli kullanıcılara ve diğer tehdit edici unsurlara karşı daha iyi korumalarına yardımcı olacak iki yeni özellik sunmaya hazır durumda. Yeni özelliklere ‘Doğrulanmış SMS’ ve ‘Spam Tespiti’ şeklinde isimlendirilmekte. Kimlik belirleme ve finansal verileri çalmak için SMS hizmetlerini kullanan tehditkar kullanıcılar istikrarlı bir şekilde arttığı bir zamanda bu özelliğin gelmesi gerçekten iyi oldu diyebiliriz.

Doğrulanmış SMS’de, Google’ın, bir kullanıcı tarafından gönderilen her bir SMS mesajını mesaj başına temelinde doğrulayacağı bildiriliyor. Bu kullanıcıların tümü, en azından şimdilik, özel hesaplar değil, işletmeler olacak. Bu, bazı küçük ölçekli zararlı kullanıcıların hala faaliyet göstermesine yer bırakıyor, ancak Google’ın tipik teklifleri göz önüne alındığında, hizmet yakında bireysel kullanıcılar içinde yayında olacak. Hizmete dahil olan işletme sayısı şu anda oldukça sınırlı, ancak yakında artması bekleniyor.

Android'in Mesajlar Uygulaması Yeni Özelliğe Kavuşuyor

Android Mesajlar Uygulamasına yeni iki özellik

Şu anda yalnızca ABD’de yayılan ikinci özelliğe Spam Tespiti/Algılama adı veriliyor. Bu durumda Google, spam olarak sayılan mesajları tespit etmek için bilgi repertuarını, veri kayıtlarını ve makine öğrenmesi algoritmalarını kullanır ve mesajın yanına kırmızı ünlem işareti uyarısı koyarak kullanıcıyı uyarır. Bu, kullanıcıların kitlesel phishing çabalarından kaçınmasına yardımcı olmak, dolayısıyla kötü niyetli URL’lerin viral şekilde yayılmasını ve büyük miktarda veri kaybına neden olmak için yapılmaktadır.

Bu yeni özelliklerle, Google uzun vadede mesajlaşmayı daha güvenli bir süreç haline getirmeyi umuyor. İlk ülkeler yalnızca Google’ın çalışmaları için bir pilot görevi görecek olsa da, amaçlandığı şekilde yapması gerekiyorsa, özellik yakında diğer ülkelere de yayılmalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu