Tiktok Takipçi Satın Al

Android ve iOS için Gmail’e Karanlık Modu Geldi!

Google, Android 10 güncellemesiyle sistem genelinde bir karanlık tema ortaya çıkardı ve yerel Google uygulamalarının çoğu yeni karanlık temayı almaya başladı.

Artık Google, Android ve iOS cihazları için Gmail’de Karanlık modunu başlatmaya başladı.


Karanlık temasını etkinleştirmek için, kullanıcılar Android 10‘da sistem genelindeki karanlık modunu etkinleştirmeli ve benzer şekilde kullanıcılar da iOS‘ta karanlık temasını etkinleştirmelidir.

Alternatif olarak, Android 10’da kullanıcılar Gmail uygulamasının ayarları dahilinde Karanlık modunu da etkinleştirebilir.

Piyasaya sürülme bugün hem Android hem de iOS cihazlar için başlıyor ve tüm cihazlara yayılması zaman alacağı için bu özelliği hemen göremeyebilirsiniz. İşte Gmail’de karanlık temasını Android ve iOS’te nasıl etkinleştirebileceğiniz yolları listeledik.

Android’de Gmail’de Karanlık tema nasıl etkinleştirilir: 

  • Android 10’da, Android Görüntü sistemi ayarına gidin ve cihazınızı Koyu tema olarak ayarlayın; Gmail sistem varsayılan ayarlarına otomatik olarak uyar.
  • Piksel cihazlarda, Pil Tasarrufu etkinleştirildiğinde, Gmail varsayılan olarak Koyu temayı otomatik olarak ayarlar.
  •  Gmail’de Ayarlar> Tema’ya gidip   “Karanlık” ı seçin.

iOS’ta Gmail’de Koyu tema nasıl etkinleştirilir: 

  • iOS 11 veya 12 için, Ayarlar> Koyu Tema’ya giderek Koyu temayı etkinleştirin  .
  • iOS 13’te, Dark temasını iOS Ayarları’na giderek etkinleştirebilirsiniz; Gmail, varsayılan olarak, sistem varsayılan ayarlarına otomatik olarak uyar veya Gmail’de Ayarlar> Tema’ya gidip  “Karanlık” ı seçer.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu