Tiktok Takipçi Satın Al

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Bir Android TV cihazınız varsa, bunun için bir dosya yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız vardır. İşte en iyi Android TV dosya yöneticisi uygulamaları!

Herkesin Android TV kullanıcısının birkaç nedenden dolayı bir Android TV dosya yöneticisi yüklemesi gerekir.


İlk olarak, Android TV yerel bir dosya gezgini ile birlikte gelmez. İkincisi, pek çok uygulama geliştiricisi uygulamalarını Android TV ile uyumlu hale getirmediğinden, Play Store’da bulunmayan uygulamalar için APK dosyalarını başka yere yüklemek için bir dosya gezginine ihtiyacınız olacak.

İşte Android TV için en iyi dosya yöneticilerinden bazıları.

1- X-Plore Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Bu seçimlerden geçerken bazı tekrar eden temaları fark edeceksiniz. En önemlisi, Android TV uzaktan kumandanızı kullanarak tüm uygulamalarda gezinmek kolaydır. Dışarıdan yüklenmiş dosya gezginleri, çalışmak için genellikle harici bir fare veya oyun denetleyicisine ihtiyaç duyar, bu yüzden bunlardan kaçınacağız.

Önerdiğimiz ilk seçenek X-plore Dosya Yöneticisidir. Dosya yönetimi için çift bölmeli bir yaklaşım gerektirir. Yandan yükleme bağlamında, bu harika. İki bölme, bir APK’yı bir USB bellekten Android TV’nizin depolama sürücüsüne taşımayı kolaylaştırır.

Olumsuz tarafı, özellikle kullanıcı dostu değil. Karmaşık olmasa da, uygulamanın nasıl çalıştığına alışmak biraz zaman alıyor.

Bir bulut sürücüsü eklemek için sol taraftaki panelde Web Depolama> Depolama Ekle seçeneğine gidin . Google Drive, Dropbox, Box, Amazon Cloud Drive, OneDrive, Flickr ve çok daha fazlasıyla çalışır.

Android TV açısından son kullanışlı özellik Wi-Fi dosya aktarımlarıdır. Dizüstü bilgisayarınızda TV’nizde izlemek istediğiniz bir dosya varsa, göndermek kolaydır – kablo veya USB çubuğu gerekmez!

2- Total Commander

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Total Commander birçok kullanıcıya aşina olacaktır. Bu biri Android’in mobil versiyonu için en iyi dosya yöneticisi . Bununla birlikte, Android TV ile de harika bir şekilde çalışıyor; özellikle büyük ekran için yararlı olan özelliklerle doludur.

İlk olarak, uygulama Google Drive, Microsoft OneDrive ve Dropbox için yerel destek sunar. Bu tür hizmetlere erişimin değerini zaten tartışmıştık.

İkincisi, yerleşik bir medya oynatıcı sunar. Uzun vadeli Android kullanıcıları, başlangıçta bir dosya yöneticisinin parçası olan bir medya oynatıcı kullanma fikrine itiraz edebilirken, Total Commander’in medya oynatıcısının önemli bir özelliği vardır. Doğrudan LAN, WebDAV ve bulut eklentilerinden yayın yapabilir, böylece bir taşla iki kuşu öldürür.

Son olarak, Total Commander bir dizi eklenti sunar. WebDAV işlevselliğinden FTP ve SFTP istemcilerine kadar her şeyi sunarlar. Elbette, kulağa teknik geliyorlar, ancak özel bir kablo kesici olabilmek için bir Android TV cihazı satın aldıysanız, değerini hızla anlayacaksınız.

3- TvExplorer

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

X-plore File Manager ve Total Commander’ın aksine TvExplorer, Android’in mobil sürümünde mevcut değildir. Bunu yalnızca Android TV cihazınızdaki Play Store’da bulabilirsiniz.

Yalnızca Android TV’de mevcut olduğundan, uygulama Android TV tasarım yönergelerine uygundur. Bu nedenle, TvExplorer, buradaki uygulamalardan tartışmasız en estetik açıdan hoş bir arayüze sahiptir. Ve 60 inçlik bir ekranda bir uygulamaya baktığınızda, bu kritik bir özelliktir.

Ne yazık ki, özellikler açısından diğer iki uygulamaya rakip olamaz. Temel bilgileri (dosyaları yeniden adlandırma ve ZIP’leri çıkarma gibi) yapar, ancak daha fazlasını yapmaz. Google Drive ve Dropbox gibi uygulamalarla bağlantı kurmanın bir yolu yok. Ancak, bir Wi-Fi dosya aktarım özelliği vardır.

Nihayetinde, tüm ekstra zillere ve ıslıklara ihtiyacınız olup olmadığını kendinize sormanız gerekir. APK dosyalarını çalıştırmak için sadece bir dosya yöneticisine ihtiyacınız varsa, bu ihtiyaçlarınızı karşılar ve inanılmaz görünür. Daha güçlü bir şey istiyorsanız, başka yere bakın.

Ayrıca TvExplorer’ın yalnızca Android 5.0 ve sonraki sürümlerle çalıştığını belirtmek gerekir. Bu listedeki diğer tüm uygulamalar Android 4.2 ve sonraki sürümlerle çalışır. Android’de çalışan birçok eski akıllı TV’nin yalnızca 4.2 sürümüne sahip olduğu göz önüne alındığında, bu uygulama herkes için uygun değildir.

4- AnExplorer Dosya Yöneticisi

üm Android TV cihazları büyük miktarda depolama alanına sahip değildir. Elbette, sınıfının en iyisi Nvidia Shield, 500 GB’a kadar çıkıyor, ancak bazı ucuz giriş seviyesi aygıtlar 4 GB’tan fazla olmayabilir.

Android TV cihazınızda çok fazla oyun oynuyorsanız veya TV’nizde izlemek için sık sık Wi-Fi üzerinden dosya gönderiyorsanız, alan hızla sorun haline gelebilir. Elbette, uyarlanabilir depolama kullanarak kapasiteyi artırabilirsiniz, ancak bu her zaman pratik değildir.

Cihazınızın kapasitesini sürekli olarak artırıyorsanız, AnExplorer File Manager’ı deneyin. Android TV arayüzü için uyarlanmış süper hafif bir uygulamadır. Cihazınızda sadece 3MB yer kaplar ve bulut depolamayı destekler.

AnExplorer’ın bu listeye dahil edilmesini garanti eden bir başka önemli özelliği daha vardır: erişilebilirlik araçları. Bunlar arasında özelleştirilebilir yüksek kontrastlı temalar, ayarlanabilir metin boyutu ve uygulama içi sesler bulunur.

5 -Solid Explorer

Solid Explorer, Android TV için en iyi dosya gezginlerinden bir diğeridir. Baktığımız diğer uygulamalardan bazılarının aksine, doğrudan cihazınızdan yükleyebileceğiniz yerel bir Android TV sürümü var.

Uygulama, dosya yönetimi için iki panelli yaklaşımı kullanır ve her ikisi de bağımsız dosya tarayıcıları olarak kullanılabilir. FTP, SFTP, WebDav, SMB / CIFS istemcilerini destekler, root erişimine izin verir ve hatta dosyalarınızı parola ile korumanıza izin verir.

Solid Explorer ayrıca diğer Android TV dosya yöneticilerinin çoğundan çok daha özelleştirilebilir. Kendi simge kümelerinizi, renk şemalarınızı, temalarınızı ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Solid Explorer ücretsiz değil. 14 günlük ücretsiz denemenin ardından 2 dolar ödemeniz gerekir.

6- File Explorer

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

File Explorer, listemizdeki en basit uygulamadır. Herhangi bir süslü özelliği yoktur (örneğin, bulut depolama desteği yoktur, ağ bağlantısı yoktur ve toplu düzenleme yoktur). Uygulama tamamen cihazınızdaki dosyaları görüntülemek içindir.

Ama bunu yazmayın. Bir Android TV dosya yöneticisi kurmanızın tek nedeni, APK dosyalarını yüklemekse, File Explorer listedeki en iyi uygulama olabilir. Yukarıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi, cihazınızdaki APK dosyalarına özel olarak ayrılmış bir sekme var.

Uygulama ayrıca bağlı tüm depolama cihazlarını da okuyabilir. Bu nedenle, genişletilmiş depolama alanı veya harici bir sabit sürücü kullanıyorsanız, File Explorergörünümü içeriğini görüntüler.

File Explorer, Android TV için tasarlandığından, onu cihazınızdaki Android TV Play Store’da bulabilirsiniz.

7- Access Android TV On Your Local Network

Başka bir uygulamayı listelemek yerine, sizi biraz farklı bir şeyle baş başa bırakacağız. Neden Android TV cihazınıza bir dosya gezgini yüklemekten kaçınıp bunun yerine Dosya Gezgini (Windows) veya Finder’ı (Mac) kullanmıyorsunuz?

Bilgisayarınızı bir Android TV dosya gezgini olarak kullanmak için, cihazınızda özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Gidin Ayarlar> Depolama ve> Depolama Erişim Reset ve bir sonraki duruma getirilmesi, slayt Üzeri yerel ağ içine On konumunda. Cihaz size bir kullanıcı adı ve şifre verecektir; onları not edin.

Sonra, Windows bilgisayarınızda Dosya Gezgini’ne \\ SHIELD yazın . Mac’te Git> Sunucuya Bağlan’a gidin ve smb: // SHIELD / yazın . İstendiğinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve cihazınızın tüm dosya ve klasörlerine erişebileceksiniz.

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi Android TV İçin En İyi 7 Dosya Yöneticisi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu