Tiktok Takipçi Satın Al

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android telefona sahipseniz ve telefonun tam yedeğini almak istiyorsanız bu rehber size göre olabilir.

Android telefon yedekleme, Android telefon kullanıcıların çeşitli olumsuzluklarda mağduriyet yaşamama, telefonların çalınması, bozulması, zarar görmesi ve benzeri gibi durumlarda telefonlarında bulunan verilerin güvenliğini sağlanması için tercih ettiği bir yöntemdir.


Android telefonlarda bulunan telefon numaraları, fotoğraflar, Microsoft Word belgeleri, videolar ve benzeri veriler, telefon yedekleme işlemi ile güvenli bir şekilde garanti altına alınabilmekte, telefona zarar gelmesi durumlarında onarımdan sonra yeniden telefonlara yüklenebilmektedir.

Android telefon yedeklemesi yaparken yapılacak olan işlemler, yedeklemesi yapılacak olan verinin özelliklerine göre değişmektedir. Örneğin; telefonda bulunan rehberin yedeklenmesi için Google Hesabı kullanılmaktadır.

Bunun için de telefona bir kişi ekleneceği zaman kayıt esnasında verinin kaydedileceği yer olarak Google Hesabı’nın seçilmesiyle yedekleme yapılabilmektedir. Telefonda önceden yer alan kişilerin yedeklenmesi için de Kişileri Dışa Aktar seçeneğinden yararlanılabilmektedir.

Android Telefonlarda Video ve Fotoğraf Yedekleme

Fotoğraf ve videolar günümüzde her bir akıllı telefon kullanıcısı için önem taşımaktadır. Yüzlerce ve hatta binlerce video ve fotoğraf kapasitesi olan Android telefon yedekleme işlemi için genel olarak Android kullanıcıları tarafından ücretsiz hizmet veren Google Photos kullanılmaktadır. Hem ücretsiz hizmet veren bu seçenek ayrıca sınırsız bir yedekleme yapılmasına da olanak tanımaktadır.

Bulut ortamlarda Android telefon yedeklemesi yapmak dışında bir yedekleme alternatifi de harici bellek kullanmaktır. Yüksek kapasiteli bir harici disk satın alınarak, Android telefonlarda bulunan veriler yedeklenebilmektedir.

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Verileri ve ayarları otomatik olarak yedekleme

Önemli: Yedeklenen verilerinizin korunmasına yardımcı olmak için kaydırma hareketi veya Smart Lock yerine PIN, desen veya şifre ekran kilidi kullanın.

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Sistem > Yedekleme’ye dokunun.​ Bu adımlar cihazınızın ayarlarıyla eşleşmiyorsa ayarlar uygulamanızda “backup” terimini aramayı deneyin.
  3. Yedekleme hizmetinizi açın.

İpucu: Birden fazla kişinin kullandığı bir tablette, yedekleme ve sıfırlama seçeneklerini yalnızca tablet sahibi görebilir.

Verileri ve ayarları manuel olarak yedekleme

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  2. SistemYedekle‘ye dokunun. Bu adımlar cihazınızın ayarlarıyla eşleşmiyorsa ayarlar uygulamanızda backup terimini aramayı deneyin veya cihaz üreticinizden yardım alın.
  3. Şimdi yedekleDevam‘a dokunun.

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu