Tiktok Takipçi Satın Al

Android 12’de Tek El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Akıllı telefonların son on yılda giderek daha iyi hale geldiği bir sır değil. Akıllı telefonların giderek daha da büyüdüğü de oldukça açık. Daha fazla özellik ile daha fazla ekran geldiğini kim bilebilirdi? Büyük ekran aslında başlı başına güzel bir özellik.

Ama bu cihazları tek elle kullanmayı vücudun belli bölgelerinde ağrı yapıyor. Birçok Android üreticisi, hatta Apple, gerçekten ihtiyacınız olduğunda bunu biraz kolaylaştırmak için yazılım hileleri geliştirdi. Ve şimdi, üreticiden bağımsız olarak Android 12’de tek el modunu etkinleştirebilirsiniz.


Android 12 şu anda bu yazının yazıldığı tarih itibariyle hala beta aşamasındadır. Ancak Android 12’yi alırsanız ve aldığınızda, üzerinde tek elle modunu kolayca etkinleştirebilirsiniz. Çünkü telefonlar, hareket halindeyken kullanabileceğiniz mobil cihazlar olmalıdır. Akıllı telefonlardaki çoğu “tek elle” mod, dev bir ekrana sahip olma amacını ortadan kaldırdığı için kalıcı olarak açmak isteyeceğiniz bir şey değildir. Bahsetmiyorum bile, iyi görünmüyor.

Android 12 Tek El Modu Açma

Android 12’de tek el moduna, Ayarlar’da etkinleştirildikten sonra basit bir hareketle kolayca erişilebilir.

  • Hızlı ayarlar panelini aşağı çekin ve dişli simgesine dokunun veya uygulama çekmecesinden Ayarlar uygulamasını başlatın.

Android 12'de Tek El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

  • Aşağıya doğru kaydırın ve Sistem öğesini seçin.

Android 12'de Tek El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

  • Hareketler kısmına tıklayın ve bir sonraki sayfada basıp Tek Ell modunu seçin

Android 12'de Tek El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

  • Etiketinin yanındaki geçiş üzerine dokunun Kullanım tek – el modu açmak için.
  • Bunun altında, uygulamaları değiştirirken Çıkış’ı da açabilirsiniz.
  • Varsayılan olarak, tek el modundan 8 saniye sonra çıkılır. Bunu Zaman Aşımı üzerine dokunarak ayarlayabilirsiniz.

Android 12'de Tek El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Tek el moduna şimdi erişmek için gezinme çubuğunu veya ekranın alt ortasını aşağı kaydırmanız yeterlidir. Bu, tüm Android arayüzünü ekranın alt yarısına indirecektir. Bu sayede herhangi bir parmak jimnastiği yapmadan tek elle arayüzün üst kısmına ulaşabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ekranın üst yarısında herhangi bir yere dokunun veya ekranın alt ortasından yukarı kaydırın. İsterseniz zaman aşımını beklemeyi de seçebilirsiniz.

Android 12’deki uygulama, diğer tüm Android OEM dış görünümlerinden daha çok iOS’a benzer. Samsung’unki gibi Android dış görünümleri, en boy oranını koruyarak genellikle tüm ekranı her iki tarafa da küçültür. Bu, moddan çıkmadan önce bir süre kullanmanıza izin verir. Ancak Android 12’nin uygulanmasıyla ekranın alt kısmını bile göremiyorsunuz. Yani ekranın alt kısmına ulaşmanız gerektiğinde, tekrar eldeki moddan çıkmanız gerekiyor.

Adil olmakla birlikte, diğer Android OEM’lerinin küçültülmüş arayüzleri pek pratik değil. Bu öznel bir konu, bu yüzden fikriniz farklı olabilir. Android 12’de tek elle kullanım modunun iOS benzeri uygulamasını beğendiniz mi?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu