Tiktok Takipçi Satın Al

Android Reklamları Engelleme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Android’de Android reklamlarını nasıl engelleyeceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. İşte Android reklam engelleme işlemleri…


Cep telefonlarında sürekli bir reklamla karşı karşıya kalmak ister istemez canımızı sıkan noktalardan bir tanesi. Bunun önüne geçmek için Android reklamları engelleme aramaları sıklıkla yapılmaktadır. Chrome’da reklamları engellemek için bazı adımları uygulamak gerekir. Bu adımları kısaca incelemek gerekirse;

  • Chrome’a giriş yapıp sağ üstteki üst üste dizilmiş 3 noktaya dokunun.
  • Bu 3 noktaya dokunduktan sonra ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar kısmından sonra site ayarlarına giriş yapın.
  • Site ayarlarında eğer pop-up engelleme kapalıysa bu engellemeyi açın. Bu sayede Chrome’u tamamen reklamsız bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Bunun dışında Android’in kendi internet tarayıcısında da öncelikle ayarlara giriş yapın. Ayarlara girdikten sonra gelişmiş bölümünü açın ve yine pop-up’u aktif hale getirin. Bu sayede buradan da giriş yaptığınız takdirde herhangi bir şekilde reklamla karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Android Reklamları Engelleme Nasıl Yapılır?

Eğer tüm bu işlemleri yapmadan reklamsız bir şekilde internet kullanmak istiyorsanız mobil için iki uygulama öne çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi Opera bir tanesi de Brave’dir. Bu ikisini telefonunuza indirdiğiniz vakit reklamlardan uzak bir şekilde internette gezmeye başlayabilirsiniz.

Fakat bazı durumlarda virüsten dolayı da reklam geliyor olabilir. Bu durumlarda ne yaparsanız yapın reklamlardan kurtuluş olmayacaktır. İşte bu durumda yapmanız gereken de bir virüs programı bulup indirmek olacaktır. Bu sayede telefonunuzda bulunan virüsler tamamen ortadan kalkacak ve reklam da gelmeyecektir.

Android Reklamları Engelleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu