Android Q ile Birlikte "Cinsiyetsiz Emojiler" Geliyor - TeknoDiot.com

Android Q ile Birlikte “Cinsiyetsiz Emojiler” Geliyor

Abone Ol 

Google, Android Q versiyonuyla birlikte Emoji 12.0 güncellemesini de kullanıcılarına sunuyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Güncellemeyle birlikte 230 yeni emoji vitrine çıkarken, ayrımcılık eleştirilerine karşı yeni eklenen emojiler dikkat çekiyor.

Yeni emojiler arasında ‘cinsiyetsiz emoji’ olarak tanımlanan, cinsiyetin anlaşılmadığı yeni ifadeler de yer alıyor.  Google, kullanıcıların bugüne kadar yaptığı ‘cinsiyetçi emoji’ suçlamalarını dikkate alarak toplam 53 ‘cinsiyetsiz’ emojiyi kullanıma sundu.

Android Q ile Birlikte

Google’ın el ele tutuşan emojilerde de yenilikler var. Artık kullanıcılar farklı cinsiyetlerin ve cilt tonlarının yer aldığı kombinasyonlar da kullanabilecek. Google, yeni sürümünde engellilere özel emojilere de yer verdi.

Tekerlekli sandalye, biyonik kol, işitme cihazı, rehber köpek, görme engelli birey ve işaret dili gibi emojiler de artık seçenekler arasında. Android Q sürümü, beta olarak şimdilik sadece Google Pixel, Sony, One Plus, Nokia ve LG‘nin de aralarında yer aldığı 15 cihazda kullanılabiliyor.  Resmi sürümün 2019 sonbaharında yayınlanması bekleniyor.

Android Q ile Birlikte Android Q ile Birlikte

Göz atın:   İşte Yeni ColorOS 7.2 ile Gelecek Olan Özellikler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL