Tiktok Takipçi Satın Al

Android Q ile Birlikte “Cinsiyetsiz Emojiler” Geliyor

Google, Android Q versiyonuyla birlikte Emoji 12.0 güncellemesini de kullanıcılarına sunuyor.

Güncellemeyle birlikte 230 yeni emoji vitrine çıkarken, ayrımcılık eleştirilerine karşı yeni eklenen emojiler dikkat çekiyor.


Yeni emojiler arasında ‘cinsiyetsiz emoji’ olarak tanımlanan, cinsiyetin anlaşılmadığı yeni ifadeler de yer alıyor.  Google, kullanıcıların bugüne kadar yaptığı ‘cinsiyetçi emoji’ suçlamalarını dikkate alarak toplam 53 ‘cinsiyetsiz’ emojiyi kullanıma sundu.

Android Q ile Birlikte "Cinsiyetsiz Emojiler" Geliyor

Google’ın el ele tutuşan emojilerde de yenilikler var. Artık kullanıcılar farklı cinsiyetlerin ve cilt tonlarının yer aldığı kombinasyonlar da kullanabilecek. Google, yeni sürümünde engellilere özel emojilere de yer verdi.

Tekerlekli sandalye, biyonik kol, işitme cihazı, rehber köpek, görme engelli birey ve işaret dili gibi emojiler de artık seçenekler arasında. Android Q sürümü, beta olarak şimdilik sadece Google Pixel, Sony, One Plus, Nokia ve LG‘nin de aralarında yer aldığı 15 cihazda kullanılabiliyor.  Resmi sürümün 2019 sonbaharında yayınlanması bekleniyor.

Android Q ile Birlikte "Cinsiyetsiz Emojiler" Geliyor Android Q ile Birlikte "Cinsiyetsiz Emojiler" Geliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu